SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanıp, Avrupa kupalarına katılmayı hedeflediklerini bildirdi.

Hoşcan, kulübün aylık resmi dergisi “Eskişehirspor”a yaptığı açıklamada, takımın bu yıl kadrosunu baştan aşağıya yenilendiğini hatırlatarak, siyah-kırmızılı takımı bir futbolcu fabrikası haline getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Bu sezon 16 haftalık ilk bölümde herkesin dersler çıkardığını belirten Hoşcan, “En alt seviyemizi gördük. Artık yükselme zamanı geldi. Türkiye Kupası’nı kazanıp, Avrupa kupalarına katılmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Hoşcan, bu yılın, Eskişehirspor’un kuruluşunun 50’nci senesi olduğunu hatırlattı. Kuruluşundan bu yana yarım asrını dolduran kulüp için yıl içinde sürekli etkinlikler yapılacağını aktaran Hoşcan, şunları kaydetti:

“Eskişehirspor, başkaldırıdır, Anadolu’nun ayağa kalkışıdır, Türkiye’de futbolun bütün olumlu değerlerin simgesidir. Bir yandan takımımızı ve kulübümüzü geleceğe hazırlayacak süreci yaşarken diğer yandan da 50 yıldır Eskişehirspor, şehrine, ülkesine neler kattı, tek tek değerlendireceğiz, yaşayacağız ve göreceğiz. Üç aydır çalışmalar yürütülüyor. Bu yıla özel bir logo tasarlandı, bir marş yarışmamız yürütülüyor. Eskişehirsporluların büyük beğenisine sunulacak belgeselin hazırlıkları sürüyor. 50’nci yılımızı bir yeniden bütünleşme yılı olarak değerlendirmek, yeni stadımızla yeni taraftarlar kazanmamıza vesile olacak bir süreç olmasını istiyoruz.”