SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray taraftarını üzecek haber

Galatasaray yönetimi, defansta yaşanan sakatlıklardan sonra transfer yapılıp yapılmayacağını görüştü. Yönetim kurulu toplantısında, yüksek bonservis bedeli ödenerek transfer yapılmaması kararlaştırıldı.

Güncellenme: 17:17, 21/01/2015
G.Saray taraftarını üzecek haber

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Canatar, Serdar Aziz'e Galatasaray'ın geçen sezonun ilk yarısının sonunda da talip olduğunu, Bursaspor'un bir cevap vermediğini ve konunun kapandığını söylerken, bu sezon için de temasların olduğunu ancak konunun yeniden kapandığını açıkladı.

“TRANSFER SÖYLENTİLERİ MOTİVASYONU BOZUYOR” Galatasaray'da üst üste yaşanan sakatlıklar sonrasında Serdar'ın yeniden sarı kırmızılı kulübün gündemine geldiğini ifade eden Canatar, “Transferlerin bu şekilde çok fazla gündemde olması esasında futbolcunun motivasyonunu da engelliyor, çok hoş da olmuyor. Her gün Galatasaray'a gidecek, oldu-olmadı deniliyor. Görüşülür ve transfer ya biter ya da bitmez. Bunların uzun sürmemesi lazım. Yarım saat önce Serdar konusu tamamen kapandı. Fazla detaya girmek istemiyorum. Her iki camiayı da rencide edecek bir durum söz konusu değil. Bursaspor farklı strateji peşinde, beklentileri olması normaldir de. Galatasaray da yeniden yapılanma içinde farklı beklentilerde. Bu nedenle konu kapandı” dedi.

“O DEFTER YENİDEN AÇILABİLİR” “Sonuçta futbol, süreç yeniden açılabilir” diyerek açık kapı da bırakan Canatar, “Ancak Serdar şu andan itibaren ikinci yarıya konsantre olacak. Kafası da karışmadı. Ancak para konusundan dolayı bir anlaşma söz konusu değil. Bir araya gelme programları vardı yöneticilerin ama bir araya da gelemediler. Hayırlısı olsun” dedi.

“ESAS SORUN BONSERVİS ÜCRETİ DEĞİL” Bu transferde temel sorunun bonservis ücreti olmadığını da ifade eden Canatar, “Ücret konusunda Bursaspor'un istediği ve Galatasaray’ın verdiği rakam hakkında bilgi sahibi değilim” dedi.

Galatasaray yöneticisi Abdurahim Albayrak'ın çok doğru bir çalışma politikası olduğunu ifade eden Canatar, “Albayrak bu süreçte başarılı bir çalışma yaptı, kulübünün hatalı bonservis bedelleri ödemesine karşı kararlar alıyor. Keşke bu hep gerçekleşse, ben çok doğru buluyorum” ifadelerini kullandı.

“BURSASPOR’DA DA BİR SORUN VAR!” Canatar, üstü kapalı olarak Bursaspor yönetimini de eleştirirken, “Bursaspor'da bir sorun var… Taraftar ve camia ile iç içe. Belli başlı rakamların altında konuşmaya cesaret edemiyorlar. Hatta transferle ilgili bile konuşmaya cesaretleri olmuyor. Bugün için değil tüm yönetimler için geçerli, taraftarın da bir sahiplenmesi var ve gündem çözümsüz bir gündem oluyor” diye konuştu.

Canatar, kendisinin de Bursaspor yönetiminden bir yetkiliye, “Görüşme yapılacaksa bu kadar uzatmamak lazım, konu çok gündemde kalmasın” dediğini ve bunun kabul edildiğini ifade etti.

“SERDAR ŞU AN MUTLU VE MEMNUN” Serdar'ın transferi hakkında bir görüş beyan etmeyeceğini ifade eden Canatar, “Zaten bu hoş olmaz. şampiyonlar ligi'nde oynamayı bir oyuncu elbette hedefleyebilir ama ‘gittim çok mutlu oldum, ya da gitmedim çok mutsuzum' olayı yok. Serdar şu an mutlu ve memnun. Devamlı isminin dolaşması da sorun oluyor. Tabii Semih'in sakatlığından sonra talep olması doğaldı” şeklinde görüş belirtti.

“YURT DIŞINDAN DA TAKİP EDİYORLAR” Serdar Aziz'in transferinde yurtdışı opsiyonlarının da olduğunu ifade eden Canatar, “Sezon sonuyla ilgili bir kriterin oluşabilmesi için beklemek zorundayız. Sezon sonuyla ilgili resmi yazışmalar da var. Yardımcı hocalar da izliyor Serdar'ı yurtdışından ancak bugünün gündemi bu olmamalı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:32,