SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan tehdit açıklaması

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dostlarıyla gittiği bir gece kulübünde 'tehdit edildiği' yönündeki haberleri yalanlayarak, "Beni tanıyanlar bilir, sinirli bir mizacım vardır, tehdit olsa cevabını verirdim" dedi.

Güncellenme: 14:59, 21/01/2015
Fikret Orman’dan tehdit açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, önceki akşam gittiği bir gece kulübünde “tehdit edildiği” yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu söyledi. Dostları ve aileleriyle bir sanatçıyı dinlemeye gittiklerini belirten Orman, şunları kaydetti:

“Bir arkadaş geldi, başkanım dedi, buyur dedim. O sırada mekanın güvenlik görevlileri geldi, götürdüler. Arkadaş bir şey söylemedi dedim. Hiçbir sözünü duymadım, terbiyesiz bir kelime söylediğini de duymadım. Hesabımızı ödedik, kalktık. Tehdit etmişler falan… Beni tanıyanlar bilir, sinirli bir mizacım vardır. Olsa cevabını verirdim zaten. Böyle bir durum olmadı yani. Özel hayatımı kamu önünde konuşmayı sevmiyorum ama kamu önünde yaşıyoruz. Buradan öğrendiğimiz de şu oldu, dışarı çıkmayacağız. Zaten çok az çıkıyorum ama ne yapalım artık evde yemek yiyeceğiz, evde oturacağız.”

BAKAN KILIÇ’I ZİYARET ETTİLER

Öte yandan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Fikret Orman başkanlığındaki Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Bakanlık binasında gerçekleşen kabulde başkan Fikret Orman, 2. Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil ve bazı yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Orman, kabulden sonra yaptığı açıklamada “Çok nazik bir bakanımız var. Biz çok memnunuz bakanımızla böyle bir diyalog içinde olmaktan. Beşiktaş hakkında bilgiler verdik” dedi.

“SPOR MESLEK LİSESİ KURMAK İSTİYORUZ”

“Beşiktaş Endüstri Spor Meslek Lisesi” kurmak istediklerini ve okulda bütün branşlarda eğitim verileceğini ifade eden Orman, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, olimpiyat komitesi ile ortaklaşa bir proje yapmak istiyoruz. Kabiliyetli olan sporcuları basketbol, halter, boks dahil olmak üzere burslu okuyacakları İngilizce eğitim veren bir okul yapmak istiyoruz. Çocuklarının spor eğitimi almasını isteyenler için paralı olacak” diye konuştu.

“BALIKESİR VE MERSİN MAÇLARI ANKARA’DA”

Orman, Balıkesirspor ve Mersin İdmanyurdu maçlarını Ankara’da oynayacaklarını belirterek, şöyle devam etti: “Ankara’da çok taraftarımız var. Biz statsız oynuyoruz ama Beşiktaş için her yer Vodafone Arena diyoruz, fark etmez. Tüm maçları oynayamıyoruz, örneğin Bursaspor ile Ankara’da oynamak istedik ama Bursaspor Ankara’nın soğuk olacağını düşünmüş o yüzden istemediler. Bursaspor ile Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız. Biz Ankara ve Konya’da oynamak istediğimizi daha önce belirtmiştik. Bakacağız Mersin İdmanyurdu maçını Ankara’da sonra Bursaspor maçını Olimpiyat Stadı’nda sonra da Balıkesirspor maçını tekrar Ankara’da oynayacağız. Beşiktaş’ın her yerde taraftarı var.”

“ŞARTLAR UYARSA TRANSFER YAPARIZ”

Orman, Beşiktaş’ın şartları uyması halinde ilgilendikleri futbolcular bulunduğunu ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı yabancı oyuncu sayısı kararının büyük sıkıntılar getireceğini anlatan Orman, şunları söyledi:

“Fatih Terim hocamız milli takım açısından bakıyor. Bizden daha tecrübeli bir insan. Ben kurumlar açısından bakıyorum. Yurtdışına çok döviz gideceğini ve yabancı oyunculara çok para harcanacağını düşünüyorum. En büyük zararı Anadolu kulüplerinin çekeceğini, en fazla karı da yabancı menajerlerin elde edeceğini düşünüyorum. Bu benim endişem. Bu dakikadan sonra yapılacak bir şey yok. Karar alındı, yaşayarak sıkıntılar görülecektir. Federasyon gerekli tedbirleri alır umarım.”