SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’den kursu ziyaret etti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitmeni kursunu (Tutor) ziyaret etti.

Güncellenme: 23:08, 21/01/2015
Fatih Terim’den kursu ziyaret etti

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki kursta eğitmenler ve kursiyerler ile bir araya gelen Fatih Terim, UEFA adına eğitmen olarak kursta bulunan Erich Rutemöller, Dany Ryser ve Flemming Serritslev’e teşekkürlerini sundu. Terim, UEFA adına son kez görev yapan Rutemöller’e bir hatıra plaketi takdim etti.

Fatih Terim, burada yaptığı konuşmada, bu eğitim programının son derece önemli olduğunu vurgulayarak, “Sizlerin antrenörlere aktaracağı bilgiler, onların üzerinden oyunculara ulaşacak. Bu nedenle doğru bilgilenmeniz ve bunları doğru sunmanız çok mühim. Sizlere güveniyorum. Bu görevin altından başarıyla kalkacağınıza ve futbolumuza çok ciddi hizmetler sunacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tutor eğitimine kursiyer olarak Abdullah Ercan, Adem Tandoğan, Ahmet Akçan, Alper Boğuşlu, Fatih Parmaksız, İbrahim Okutan, İbrahim Örenç, Levent Şahin, Mehmet Budakın, Memiş Özata, Mustafa Özer, Necla Güngör Kırağası, Orhan Gencer, Osman Üstünel, Selman Coşkun, Sercan Görgülü, Serkan Albayrak, Sezai Yıldırım, Soner Tolungüç, Suat Okyar, Şenol Çorlu, Yusuf Tepekule ve Zafer Hızarcı katılıyor.

Almanya, İsviçre ve Danimarka’da yapılan Tutor kurslarının müfredatının kullanıldığı kurs, 23 Ocak’ta sona erecek. Başarılı olan katılımcılar TFF C ve UEFA B kurslarında önce stajyer eğitmen olarak görev alacak, sonrasında eğitmen olacak.

Yayınlanma Tarihi:18:48,