SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağdaş ŞENEL l Amkspor

Trabzonspor’un yılan hikayesine dönen transferi Erkan Zengin’in bordo mavili kulüple anlaşmadan önce yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düşmüştü.

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki Erkan Zengin krizi sonrası Telegol programına katılan ve açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe’de forma giymek istediğini söylemiş ve bunu Eskişehirli yöneticilere ilettiğinden bahsetmişti.

ERKAN ZENGİN’İN TELEGOL’E YAPTIĞI O AÇIKLAMA

“F.BAHÇE’DEN BAŞKA BİR YERE GİTMEYECEĞİM” Eskişehirspor ile tüm ilişkisini kesen, Eskişehir’deki evini dahi satan Erkan Zengin’in Fenerbahçeli yöneticilerle bir araya geldiği ve prensipte anlaştıkları iddia edilmişti tecrübeli futbolcu “Fenerbahçe’den başka bir yere gitmeyeceğim çünkü ben buraya geldim” ifadelerini kullanmıştı. Yılan hikayesine dönen bu gelişmelerden sonra Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ersun Yanal, İsveç’e çıkartma yaparak yıldız futbolcu ile acil bir toplantı yaptı.

Ayyuka çıkan bu görüşmenin ardından Erkan’ı her konuda ikna eden İbrahim Hacıosmanoğlu, şampiyonluk yolunda önemli hamle yaparak ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye yılın çalımını attı.

“NASA'YA BİLE BİLDİRSELER” (14 Ocak 2015) Öte yandan Erkan Zengin verdiği bir röportajda “Trabzonsporlu kimse ile görüşmedim, konuşmadım ve Trabzonspor'a da gitmeyeceğim. Beni Borsa'ya değil NASA'ya da bildirseler gitmem.” demişti. (Hürriyet)

ÇOK BÜYÜK ŞEHRE GELİYORUM” (20 Ocak 2015) Tüm bu gelişmelerden sonra Trabzaonspor’a imza atan tecrübeli futbolcu Erkan Zengin, “Ben Trabzonspor’a imza attım. Çok büyük bir şehre geliyorum. Futbol tutkusu olan bir şehre geliyorum.” dedi.

TOPUZ

F.BAHÇE TOPUZ’U BEŞİKTAŞ’IN ELİNDEN BÖYLE ALMIŞTI Olay adam Erkan Zengin transferinde daha pasif bir yol izleyen Fenerbahçe, 2009 sezonunda buna benzer bir kapışmayı siyah beyazlılarla yaşamıştı.

O dönem Beşiktaş kulübü başkanı Yıldırım Demirören (Şuan TFF Başkanı) Kayserispor’da yıldızı parlayan ve bir çok kulübün transfer listesindeki Mehmet Topuz ile her konuda anlaşmış ve yıldız futbolcuya Beşiktaş forması giydirerek gövde gösteri yapmıştı.

Fakat bu gelişmeleri yakından takip eden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz’u İkna edip Fenerbahçe’ye gelmesini sağlamış ve Yıldırım Demirören başkanlığındaki siyah beyazlı kulübe unutamayacağı bir anı yaşatmıştı.

Yayınlanma Tarihi:13:07,