SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası’nda dünkü Altınordu-Fenerbahçe maçına ev sahipliği yapan Atatürk Stadı’nın zeminin liglerin bitmesinin ardından tamamen yenileneceği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Atatürk Stadı’nın yoğun maç programı ve atletizm müsabakaları yüzünden eksiklerinin bilindiği kaydedildi.

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, 2-1 kazandıkları maçtan sonra sahanın zeminine isyan ederek, “Gelip bu zeminde top oynuyoruz. Burada sürekli oynayan oyunculara Allah yardımcı olsun. Çamur içinde top oynuyoruz. Türkiye’nin en güzel şehrinde bu zemin bu stat” demişti.

Kurum olarak zeminin eksikliklerinin tespitinin yapıldığı, stadın zeminin mayıs ayında liglerin tamamlanmasının ardından tamamen değiştirileceği öğrenildi.

Alsancak Stadı’nın depreme dayanaksız olması nedeniyle İzmir’deki Altınordu, Bucaspor, Göztepe ve Karşıyaka takımları maçlarını Atatürk Stadı ve Yeni Buca Stadı’nda oynuyor. Takımlar bu sezon başlangıcından itibaren bazı maçlarını Manisa, Sakarya ve Menemen’de oynamak zorunda kalmıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:49,