SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eczacıbaşı VitrA, Avrupa Şampiyonlar Ligi D Grubu’ndaki beşinci maçını 22 Ocak Perşembe günü, Impel Wroclaw ile yapacak. Impel Wroclaw’ın ev sahibi olduğu ilk maçta, rakibini 3-0’lık skorla geçen Eczacıbaşı VitrA, rövanşı kazanıp, yoluna galibiyetle devam etmeyi hedefliyor. Burhan Felek Spor Salonu’nda, saat 17:00’de başlayacak maçı, Silvian Lungu (Romanya), Epaminondas Gerothodoros (Yunanistan) hakem ikilisi yönetecek.

Şampiyonlar Ligi’nde her takımın her geçen gün daha iyi olduğunu belirten Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Giovanni Caprara “Tüm takımlar lig etabındaki rakipleriyle ikinci kez karşılaşmaya başladı. Hiçbir rakip ilk maçlardaki gibi olmayacaktır. Biz dördüncü maçımızda bunu çok net gördük, ama biliyoruz ki kazanılan maçlar kadar, kaybedilen maçlar da takımlara ve oyunculara yeni deneyimler kazandırır. Şampiyonlar Ligi’nde yaşadığımız yenilgiyi de erken gelen uyarı olarak değerlendiriyoruz. Son iki maçımızın önemi büyük, bunun farkında olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Eczacıbaşı VitrA’nın başarılı pasörü Asuman Karakoyun ise lig etabındaki son iki maç için şunları söyledi: “Şampiyonlar Ligi’nde lideriz ancak önümüzde iki önemli maç var. Her iki maçı da önemsiyoruz. Perşembe günü en iyi oyunlarımızdan birini sergileyip, kazanmak istiyoruz. Voleybol severleri maçımıza bekliyoruz.” Eczacıbaşı VitrA grubundaki son maçını, 28 Ocak’ta, Rusya’da, Omichka OMSK Region Takımı ile yapacak.