SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

De Gea paylaşılamıyor

İspanyol ve İngiliz basını, Real Madrid'in Casillas'ın yerine De Gea'yı istediğini ancak Manchester United'ın kalecisini bırakmamak için sözleşmesini uzatma teklifi getirdiğini yazdı.

Güncellenme: 12:37, 21/01/2015
De Gea paylaşılamıyor

Futbol dünyasının iki büyük takımı Manchester United ile Real Madrid arasında İngiliz kulübünü kalecisi David De Gea için büyük bir mücadele başladığı iddia edildi.

İspanyol El Mundo Deportivo gazetesi, “Manchester, Madrid’den bıktı” başlığı altında verdiği haberde, 33 yaşındaki Casillas’ın yerine 24 yaşındaki De Gea’yı getirmek isteyen Real Madrid’in dışarıdan temaslar yürüttüğünü ve İngiliz yöneticilerin bundan ciddi rahatsızlık duyduğunu öne sürdü.

İngiliz Daily Express gazetesi de Manchester United’ın 2016’nın haziran ayında sözleşmesi dolacak De Gea’ya yeni bir sözleşme sunduğunu yazdı. Manchester United’ın De Gea’ya 5 yıllık yeni bir sözleşme önerisi getirdiği ve bu sürede İspanyol kaleciye toplamda yaklaşık 60 milyon avro ödemeyi taahhüt ettiği ileri sürüldü. Haberde, İngiliz kulübünün De Gea’nın bonservis bedelini 65 milyon avroya yükselttiği iddiasına da yer verildi.