SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, Altınordu maçında bozuk saha zemini yüzünden sakatlanınca sarı lacivertliler TFF’ye isyan etti. Belözoğlu, “Türk futbolcuların yeterliliğini tartışanlar önce zeminlere bakıp ondan sonra konuşsunlar” dedi. Teknik direktör İsmail Kartal da, “Oyuncular sahaya çıkar çıkmaz gelip söylediler, hocam ne yapacağız diye. Maça çıkarken moral-motivasyonları sıfırdı” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe, 2-1 kazanarak grup liderliğine yükseldiği Altınordu karşılaşmasında çok önemli bir fire verdi. Sarı lacivertli takımın kaptanı Emre Belözoğlu, kötü zeminden kaynaklanan sakatlık nedeniyle oyunu yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Belözoğlu ve teknik direktörü İsmail Kartal, bu duruma çok sert tepki göstererek, Türkiye Futbol Federasyonu’na eleştirilerde bulundular. Atatürk Stadı’nın zemininin İzmir’e yakışmadığını belirten Belözoğlu, şunları söyledi:

“ONCA ZEMİNE BAKIN, SONRA KONUŞUN”

“Ben 10 gündür ailemden ayrıyım. Gelip bu zeminde top oynuyoruz. Burada sürekli oynayan oyunculara Allah yardımcı olsun. Çamur içinde top oynuyoruz. Türkiye’nin en güzel şehrinde bu zemin bu stat… Türk futbolunu yönetenler oyuncuların yeterliliğine takmışlar. Önce zeminlere baksınlar ondan sonra Türk oyuncuların yeterliliğiyle ilgili laf etsinler. Lige hazırlık açısından bu maçta oynamak istemiştim. Ama sahanın halini görünce pişman oldum. Bu zeminde oynanmaz.”

KARTAL: EMRE 2-3 HAFTA OYNAMAYACAK

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, sahaya görünce futbolcuların moralinin bozulduğunu belirterek, “Oyuncular sahaya çıkar çıkmaz gelip söylediler, hocam ne yapacağız diye. Maça çıkarken moral-motivasyonları sıfırdı. Bu sahada önemli bir oyuncumuz sakatlandı. Emre’nin sakatlanmasına çok üzüldüm. Bu gibi oyuncuların yeri kolay doldurulmuyor. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birinin sahası daha iyi olmalı. Emre’nin sakatlığının uzun süreceğini sanmıyorum. Ama nereden baksanız 2-3 hafta sürecek gibi” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:02,