SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Gerekirse uyumam!”

River Plate maçında sakatlanan ve 4 hafta sahalardan uzak kalacağı belirtilen Burak Yılmaz, günün 4-5 saatini tedaviyle geçiriyor. Kulüp doktoru Yener İnce, Burak'ın, “Gerekirse uyumam, lütfen beni iyileştirin” dediğini açıkladı.

Güncellenme: 15:23, 21/01/2015
“Gerekirse uyumam!”

Galatasaray kulüp doktoru Yener İnce, hazırlık maçlarında yaşanan sakatlıklarla ilgili konuştu. Passolig'in sponsorluğunda Lig Radyo'da yayınlanan Passo Futbol programına açıklamalarda bulunan İnce, Burak Yılmaz, Semih Kaya ve Koray Günter'i en kısa sürede sahaya döndürmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Burak'ın günde 4-5 saatini tedaviyle geçirdiğini belirten İnce, tecrübeli futbolcunun, “Ne gerekiyorsa yaparım hocam. Gerekirse yatmam, uyumam, ne kadar vaktim varsa hepsini tedaviyle geçirebilirim” dediğini bildirdi.

Semih Kaya’nın durumu daha ciddi

Yener İnce ayrıca, Semih'in sakatlığının daha ciddi olduğunu belirterek, “Biz önce ön çapraz bağlarının koptuğundan endişe ettik. Neyse ki korktuğumuz gibi çıkmadı. Semih'in iyileşme süreci Burak'a göre biraz daha zaman alacak. Süre vermek doğru olmuyor. Çünkü insanlar beklenti içine giriyor ve bu sürede iyileşme gerçekleşmeyince tepki gösteriyorlar. Oysa bu süreçler sadece tedavi değil, oyuncuların ne yediği ve içtiğiyle bile alakalıdır. Bizim hedefimiz ise ilk maç ne zamansa, oyuncuyu o maça kadar hazır hale getirmektir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:20,