SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a anlamlı ödül

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, Adana Demirspor oyuncusu Hakan Söyler'in Ziraat Türkiye Kupası maçında gördüğü kırmızı kartı iptal ettiren Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak ile Teknik Direktör Bilic ve yöneticilere plaket sundu. Sözlü, "Veli Kavlak, Atatürk'ün tarif ettiği sporcu, Beşiktaş da Atatürk'ün tarif ettiği takım" dedi.

Güncellenme: 16:23, 21/01/2015
Beşiktaş’a anlamlı ödül

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Demirspor oyuncusu Hakan Söyler’in İstanbul’daki Ziraat Türkiye Kupası maçında gördüğü kırmızı kartı itiraz ederek iptal ettiren Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak ile Teknik Direktör Slaven Bilic ve yöneticilere, centilmenliklerinden dolayı plaket sundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sözlü, saat 20.30’da Ziraat Türkiye Kupası’nda Adana Demirspor ile karşılaşmak için kente gelen Beşiktaş kafilesini konakladığı otelde ziyaret etti.

Sözlü, ziyarette, Türk futbolunda Beşiktaş’ın centilmenlik anlamında yegane marka olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Beşiktaş, yaklaşık 1 ay önce Adana Demirspor ile Beşiktaş’ın oynadığı Türkiye Kupası maçında da bu ruha uygun bir takım olduğunu göstermiştir. Veli Kavlak’ın hareketi ve davranışı Türk Futbolu’na ve Beşiktaş’a yakıştı. Bize Ulu Önder Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü yaşattığı için Beşiktaş takımını kutluyorum. Veli Kavlak’ın, Beşiktaş’ın kaybettiği bir maçta bunu yapması, centilmenliğin önemini ve anlamını artırıyor. Veli Kavlak, Atatürk’ün tarif ettiği sporcu, Beşiktaş da Atatürk’ün tarif ettiği takım. Adana seyircisi de göreceksiniz bugün Beşiktaş’ı alkışlayacak. İnşallah bu ruh, Türk sporuna hakim olur.”

Sözlü konuşmasının ardından, 24 Aralık’ta İstanbul’da oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında Adana Demirspor oyuncusu Hakan Söyler’in haksız yere kırmızı kart görmesini engelleyen Veli Kavlak adına Futbol Direktörü Semih Usta’ya, Teknik Direktör Slaven Bilic’e ve takımın Yönetim Kurulu adına Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar’a centilmenlik plaketi sundu.

Bilic, plaketin Beşiktaş ailesi adına kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, Sözlü’ye teşekkür etti.

Vardar ise Adana’nın kendilerini için çok önemli bir şehir olduğunu, Sözlü’nün elinden böyle bir ödül almanın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:16:22,