SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, ara transferde bombaları arka arkaya patlatmaya devam ediyor. Milosevic ve Opare’yi alan siyah-beyazlılar, geçtiğimiz günlerde prensip anlaşmasına vardığı genç oyuncu Tolgay Arslan’ın da işini bitirdi. Hamburg’da forma giyen 24 yaşındaki yıldız oyuncu için Beşiktaş’ın, Bundesliga ekibine 600 bin euro bonservis bedeli ödeyeceği belirtildi. Sezon sonu Hamburg ile anlaşması sona erecek olan genç futbolcu ile el sıkışan yönetim, Tolgay ile ilk aşamada sezon sonuna kadar geçerli olacak bir sözleşme imzalayacak.

KAMPI BIRAKTI

Siyah -beyazlılar, aynı formülü geçtiğimiz sezon Jermaine Jones için uygulamış, ABD’li orta saha oyuncudan istediği verimi alamayınca devam etme kararı almamıştı. Bu durumda Tolgay’ın performansından memnun kalınması halinde yeni sezon öncesi Türk asıllı futbolcu ile uzun süreli mukavele yapılacak. Şu anda Dubai’de kampta olan Tolgay’ın, takım arkadaşlarıyla vedalaştığı ve yola çıktığı ifade edildi.

HAMBURG GELİŞMELERİ DOĞRULADI

Öte yandan, Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan Almanya’nın Hamburg takımında forma giyen Tolgay Arslan ile alakalı Alman kulübünden açıklama geldi.

Hamburg Sportif Direktör Peter Knaebel, Tolgay Arslan’ın Beşiktaş’a transferinin an meselesi olduğunu söyledi.

Peter Knaebel, Tolgay'ın bonservisi konusunda iki kulübün de pazarlık halinde olduğu belirtirken, transfer ile ilgili Hamburg'un Dubai kampında açıklamalarda bulundu. Sportif Direktör Peter Knaebel, “Tolgay konusunda Beşiktaş ile görüşmeler devam ediyor, transferi konusunda Beşiktaş ile anlaşacağımızı zannediyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:08:01,