SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Swansea takımdan ayrılmak isteyen Fransız forvet Bafetimbi Gomis hakkındaki kararını verdi. İngiliz basınında çıkan haberlere göre Gomis’i transfer etmek isteyen takım 8 milyon pound (Yaklaşık 30 milyon TL) bonservis bedeli ödemek zorunda.

Forvet arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’nin de gündeminde olduğu söylenen Gomis’in sezon başı bonservis bedeli olmadan Galler takımı Swansea’ye transfer olmuştu. Fransız forvet geçen hafta yaptığı açıklamada kulübünden ayrılabileceğini söylemişti. Gomis, “Buraya tutkuyla gelmiştim ve oynamayı umuyordum. Bazı kulüplerden teklif aldım. Şu anda Swansea’ye konsantre oldum. Ayrılır mıyım? Evet, bu mümkün. Çünkü benim yaşımdaki oyuncuların yedek kulübesinde oturmaması gerekiyor” sözleriyle takımından ayrılmak istediğini belirtmişti.

AZİZ YILDIRIM ÇOK İSTEMİŞTİ

Fenerbahçe, Fransız forvet hem Saint Etienne’de, hem de ardından transfer olduğu Lyon’dayken uzun süre Gomis’i kadrosuna katmak istemiş ancak o dönem kariyerinin zirve yıllarını yaşayan oyuncu çok ciddi tekliflere rağmen Türkiye’ye gelmemişti. Hatırlanacağı üzere Sarı Lacivertliler, Diego Ribas’ın da uzun süre peşinden koşmuş ancak yine kariyerinin en iyi dönemlerini yaşayan Brezilyalı Türkiye’yi tercih etmemişti.

Yayınlanma Tarihi:13:18,