SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Atletico Madrid’in yeni ortağı Çinli Wang Jianlin’in Arda Turan hayranı olduğu ortaya çıktı.

İspanyol medyası, Atletico Madrid Kulübü’nün yeni ortağı Wang Jianlin’e sayfalarında geniş yer ayırdı. Çinli işadamının iş dışında sanat koleksiyoneri ve bir Arda Turan hayranı olduğunu yazan El Mundo gazetesi, “Wang Jianlin’e, ‘Favori futbolcunuz kim’ diye sorulduğunda şüphe etmeden Arda diyor. Normal” ifadelerine yer verdi.

Çin’in en zengin 3. işadamı olan Wang’ın mal varlığının Forbes dergisine göre 11 milyar 300 milyon avro olduğu hatırlatıldı. Atletico Madrid hisselerinin yüzde 20’sini alan Wang’ın yapacağı yatırımın, yaklaşık 45 milyon avro olacağı bildirildi.

Atletico Madrid yöneticilerinin yeni ortaklarına ilişkin “Jianlin’i ikna etmek 2 yılımızı aldı ama değdi. Kulüp tarihindeki en önemli anlaşmalardan biri” dedikleri de paylaşıldı.

Öte yandan Wang’ın 2013 yılında 24 milyon avro ödeyerek Picasso’nun “Claude ve Paloma” adlı tablosunu, 265 milyon avro karşılığında Madrid’deki bir binayı, 400 milyon avroya ise lüks bir yat satın aldığı aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi:15:46,