SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor teknik direktörü Ümit Özat, Lig Radyo’da Ajans Futbol'a konuk olarak eski takımı Fenerbahçe ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Ümit Özat’ın yaptığı açıklamalar şöyle:

“Fenerbahçe'ye geldiğimde evvelinde aslında yanlış yerde oynatılıyordum. Hep ön liberoda oynatılmayıp 22 yaşımda sağ veya sol bek oynatılsaydım kesin olarak söylüyorum çok rahat Real Madrid’de oynardım.

DAUM ÇOK FARKLIYDI

Bende çok emeği geçen kesinlikle Daum’dur. Hala onun bıraktığı ekmeği yiyorlar. Ondan sonra gelen hocalar bunun rahatlığını yaşadı. Devamlı çıtayı yüksek koyduğu için büyük başarılar yakaladı. Tabi ki hataları da vardır artıları daha fazlaydı.

Ben Dinamo Kiev maçında gitmeyi kafaya koymuştum ama şampiyon olarak gitmek istiyordum. 1 sene şampiyon olduk Pierre oldu dediler, 1 sene oldu Alex dediler. 1 sene olduk o yaptı dediler. Ben ayrıldıktan sonra bakıyorsunuz 1 şampiyonluk var demek ki böyle değilmiş.

Bizlerle çalışan hocada şanslıydı. Şimdi saçı ile sakalı ile yanındaki kızla oyuncuların iyi veya kötü olduğu görülüyor. Ben dış ayak ile orta yapıyordum yeteneksiz dediler, ama bakın Atiba'ya tek ayağı var.

Futboldaki gelişim dönemi geçmişteki foto muhabiri şimdi yorumcu oluyorsa bu iş bitmiştir. Bunların yorumladığı futbol bu kadar. Ben oynamışım dünyanın en iyi stadında diğer foto muhabirleri 2 maç izledi diye mi yorumcu olacak.

Bu ülke 20 sene Fatih Terim ile Mustafa Denizli'nin etrafında döndü. Seminer faciaydı… Kimse bilmiyor ama 400 TL veremeyip seminere gidemeyenler vardı.

FENERBAHÇE’Yİ ÇENGELKÖY KASABI ÇALIŞIRSA…

Aziz Yıldırım doğruları yaptı şimdilerde. Bir sürü kariyerli teknik adam geldi ya birinci yada ikinci oluyor. 3.5-4 milyon Euro vermenin anlamı ne?

Bir antrenörün kalitesi ancak %30 dur. Bir aşçının elindeki malzeme kötüyse yemek güzel olur mu! Fenerbahçe'yi Çengelköy kasabı çalıştırsa bile şampiyon olur. Mesela Atletico Madrid geçen sene şampiyon olmuş ama bir yere yazın 10 yıl içinde bir daha olamaz çünkü Barcelona veya Madrid bırakmaz. Gerçek olan futbolcu kalitesidir.

YİYORSA KADIN TEKNİK DİREKTÖR OLSUN

Kadın futboldan anlamaz. Önce benim yanımda çalışan isimler ne iş yaptığını incelesinler. Ben travesti, eş cinsel, erkek, kadın diye ayırmam ki. Ben cinsel tercihlerine bakmam beyinlerine bakarım.

120 yıllık futbol tarihinde 5 tane kadın yer almamış bu gerizekalılara ben bundan sonra mı anlatacağım? Kadın öğretmen olabilir, aşçı olabilir, psikolog olur deriz ama hadi yiyorsa teknik adam olarak takımın başına getirsin. Hadi gelsin bakalım 30 tane erkeğin başına göreyim ben. Bu ülkede acitasyon yoluyla kadınlar üzerinden gelmeye çalışıyorlar. Kalbimin en ufak yerinde leke yok çünkü.

BU ÜLKEDE TEŞVİK VAR AMA ŞİKE YOK

Passoligin sorun olduğunu düşünmüyorum ve bahane olarak algılanıyor. Yeniden yargılama konusuna gelirsek bu Fenerbahçe üzerinden düşünülürse mesela bu ülkede yıllarda teşvik var. Kim diyorsa teşvik yok oda yalancıdır.

Bu ülkede şike yapmaya geçersek bu biraz zor iş. Yapanda Allah ile kendi arasındadır. Dolayısıyla eğer şikede varsa buna güçlü her takım dahil olmuştur. Yoksada hiçbiri dahil olmamıştır önce herkes kendi kapısının önünü temizleyecek. Eğer şike varsa dört büyükleirn hepsi yapmıştır. Eğer yoksa yapmamıştır.

Biz bu camiada her şeyin ne olduğunu biliyoruz. Şu tarihten öncekiler şike değil bu süreçten sonrakiler şikedir denir mi diye? Bu katile daha önce cinayet suç değil şimdi suç demek gibi birşey demektir. Böyle bir şey anlaşılmaz.”

Yayınlanma Tarihi:11:30,