SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eneramo, Aydın Karabulut, İbrahim Akın ve İbrahim Öztürk gibi tecrübeli isimleri kadrosuna katarak Sergen Yalçın yönetiminde sezonun ikinci yarısına damga vurmaya hazırlanan Sivasspor'da transfer çalışmaları son sürat sürüyor. Orta sahanın ortasına kaliteli bir yabancı kazandırmak isteyen Kırmızı-Beyazlılar, Pape Ndiaye'yi getirmişti, oyuncu sakat çıkınca Stabaek'teki Luc Kassi'yle temasa geçmişti. Ancak bu oyuncudan da vazgeçildi. Fanatik’te yer alan habere göre, son hedef ise Samba Diakite oldu.

İMZAYA GELİYOR

Al İttihad takımında forma giyen 25 yaşındaki ön libero menacerler aracılığıyla yönetime önerildi. Kulübüyle sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan futbolcunun fiyatı cazip geldi. Sergen Yalçın ilk aşamada transfere pek olumlu bakmadı, ancak yönetim yine de oyuncuyla anlaşma sağladı. Bonservis işlemleri tamamlandıktan sonra Mali'li oyuncunun resmi sözleşmeyi imzalayacağı öğrenildi.

KEFİLİ AATIF

Sergen Yalçın'ın pek sıcak bakmamasına rağmen Sivasspor Yönetimi'nin oyuncuyla anlaşmasının ardında yatan neden ise önemli. Çünkü Diakite'nin referansı sağlam yerden: Aatif Chachechoue… Faslı futbolcu 2010-2012 arasında Fransa'nın Nancy takımında birlikte oynadığı Diakite'ye her konuda kefil oldu. Aatif'in Diakite hakkında, “Hem karakter hem yetenek olarak çok kaliteli bir oyuncu, bize çok katkısı olur” dediği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:09:12,