SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ronaldo’nun kazanması çok saçma”

Hollanda futbolu ve İspanyol kulübü Barcelona'nın efsane isimlerinden olan Johan Cruyff, Cristiano Ronaldo hakkında sert bir yazı kaleme aldı.

Güncellenme: 16:15, 19/01/2015
“Ronaldo’nun kazanması çok saçma”

Hollanda futbolu ve İspanyol kulübü Barcelona’nın efsane isimlerinden olan Johan Cruyff, Cristano Ronaldo’nun FIFA Ballon d’Or ödülünü kazanmasının ardından gündeme oturacak bir yazı kaleme aldı.

Hollanda’nın yüksek tirajlı gazetelerinden De Telegraaf’taki köşesinde değerlendirmelerde bulunan Johan Cruyff, FIFA Ballon d’Or ödülünü Cristiano Ronaldo’nun kazanmasını “saçma” olarak nitelendirdi ve söz konusu ödülü Toni Kroos’un daha fazla hakettiğini söyledi.

Johan Cruyff’un yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Üst düzey futbolda, bireysel yetenekleri kupalar ile süslemek gerekir. Bur açıdan baktığınız zaman, FIFA Ballon d’Or ödülünün iki sene arka arkaya, kupa kazanamayan ve ekstra işler yapamayan bir oyuncuya verilmesi çok saçma. Bundan iki sene önce Bayern Münih, kazanabileceği bütün kupaları kazandı. Ödülün Cristiano Ronaldo yerine Toni Kroos’a veya herhangi bir Bayern Münihli oyuncuya verilmesi gerekiyordu. 2014 yılında Toni Kroos yine takımı adına önemli bir oyuncu oldu ancak finale çıkan üç arasında bile kendisine yer bulamadı”

Sporx