SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de geçen sezon Manchester City ile Liverpool arasındaki şampiyonluk yarışı son haftaya kadar sürmüş, mutlu sona Manchester City ulaşmıştı.

Liverpool’un kaptanı Steven Gerrard, Chelsea maçında dengesini kaybedip düşmüş, topu kapan Demba Ba da ağları havalandırarak takımını galibiyete taşımıştı. Bu mağlubiyet ile liderlik koltuğundaki avantajını kaybeden Liverpool, sezonu ikinci sırada bitirmişti. Gerrard’ın pahalıya patlayan bu düşüşü, Chelsea taraftarlarının diline dolanmış ve yazılan bir tezahürat hemen hemen her maçta söylenmeye başlamıştı.

Ancak bu durum, Chelsea Menajeri Jose Mourinho’yu rahatsız etmeye başladı. Yarın Liverpool ile deplasmanda karşılaşacak olan Londra ekibinin taraftarlarına Portekizli çalıştırıcıdan uyarı geldi. Maçı izlemek için Liverpool’a gelen taraftarlarına çağrıda bulunan Mourinho, artık doğrudan Gerrard’ı hedef alan tezahüratlarına son vermelerini istedi.

Mourinho, konu ile ilgili hassasiyetini şu cümleler ile ifade etti:

Gerrard, Liverpool ve İngiltere Premier Lig’in efsane futbolcularından biri… Ben her zaman rakip takıma ve rakip takım futbolcularına saygılı davranılmasından yanayım. Bu nedenle taraftarımızın Gerrard’ın düşüşü ile ilgili yaptıkları tezahürattan büyük bir rahatsızlık duyuyorum.

Bu tarz tezahüratlar bir süre için eğlenceli olabiliyor. Sonuçta futbol bir oyun ve bu oyunun içinde eğlence de var. Ancak bu süre uzayınca tadı kaçıyor. Özellikle de Gerrard gibi saygıyı hak eden bir futbolcuya yapıldığında… Bu tür tezahüratlar yapmamıza gerek yok. Buna hiç ihtiyacımız yok.”

Yayınlanma Tarihi:11:41,