SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu’nun hayali, Galatasaray’la Şampiyonlar Ligi kupası kazanmak. Fenerbahçe’nin şampiyon olması durumunda rakiplerini alkışlayacaklarını söyleyen Hamzaoğlu, aynı şeyi ezeli rakiplerinden de bekleyeceklerini ifade etti.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’dan Fair-Play mesajı…

Akhisar'ı çalıştırdığı dönemde, maça şampiyon olarak çıkan Fenerbahçe'yi oyuncularına alkışlatan Hamzaoğlu, “Fenerbahçe’nin şampiyon olması durumunda, Galatasaray'ın başındayken de rakibinizi alkışlar mısınız? Sorusuna “Benim için bir sakıncası yok. Yine alkışlarım” yanıtını verdi.

HaberTürk’e konuşan Hamza Hamzaoğlu, “Bu sadece benim istememle olmaz. Bütün insanların bu gözle bakabilmesi lazım. Aynı şeyi Fenerbahçe'den de beklerim. Eğer sezon sonunda biz şampiyon olursak onlardan da alkış beklerim ama alkışlamadılar diye de kimseye bir şey demem.” İfadelerini kullandı.

‘FENERBAHÇELİ'YDİM' AÇIKLAMASI Geçtiğimiz günlerde “Küçükken Fenerbahçeli’ydim” şeklindeki açıklaması hakkında da konuşan Hamzaoğlu, “Küçükken Fenerbahçeli'ydim ama şuan Galatasaraylıyım. Galatasaray Kongre Üyesi'yim. Bu takımın yıllarca formasını giyip terletmişim. Gönlüm, kalbim her zaman Galatasaray'la. Bundan sonra da nerede çalışırsam çalışayım her zaman Galatasaraylı Hamza olarak var olacağım. Artık Türkiye'de bazı şeylerin değişmesi gerekiyor” diye konuştu.

HAYALİ GERÇEK OLDU Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray’ı çalıştırarak en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdiğini söyledi. Başarılı teknik adam, “Akhisar'daki iyi işlerden sonra kendimi Galatasaray'da çalışmaya hazır hissettim. Şimdi hayalim, Galatasaray'la Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak. Burada uzun yıllar kalıp iyi işler başarmak istiyorum. Ama bu olmazsa, o zaman yurt dışında hocalık yapmayı, bu hedefe ulaşmayı çok isterim” dedi.

“SÖZ VERMEDİM” Şampiyonluk için kimseye söz vermediğini vurgulayan Hamza Hamzaoğlu, şampiyonluk yarışının Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında geçeceğini sözlerine ekledi.