SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de forma giyen başarılı stoper Egemen Korkmaz, şimdi de Galatasaray’da oynayıp 4 Büyükler’de forma giyen futbolcular kervanına katılmaya hazırlanıyor…

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre, Fenerbahçe ile sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Egemen Korkmaz’a Galatasaray talip oldu. Yıllık 1.7 milyon Euro kazanan Egemen’e Fenerbahçe yabancı sınırlaması kalktığı için yeni sözleşmede 1 milyon Euro vermeyi teklif etti. Ancak Egemen Korkmaz 1.7 milyon Euro’dadiretince pazarlık yarıda kaldı… Bunun üzerine Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Egemen’in menajeriyle görüştü ve Egemen’e 1.5 milyon Euro vermeye hazır olduklarını iletti. Eğer anlaşma sağlanırsa G.Saray, Egemen ile protokol yapıp kararı mayıs ayında gelecek yeni yönetime bırakacak.

EGEMEN KORKMAZ BONSERVİSSİZ GİTMEYİ SEVİYOR

BU transferin önünde en büyük pürüz ise Galatasaray’ın mayıstaki başkanlık seçimi. Cimbom, ağır borcun altına girmek istemediği için şimdilik Egemen’e ‘mayısı bekle’ dedi. Egemenbilindiği gibi daha önce de Bursa’dan Trabzon’a bonservisi elinde gitmiş ve yıllık maaşını fazla tutmuştu. Aynı şekilde Trabzon’dan da Beşiktaş’a bonservissiz giden Egemen F.Bahçe’ye gelmeden önce de Beşiktaş’tan bonservisini almış ve yıllık 1.7 milyon Euro’ya imza atmıştı.