SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sahalarda belki de ilk kez görülen bu olay nedeniyle Bristol’un kalesini 35 dakika savunma oyuncusu Niall Canavan korudu.

İngiltere 1.Lig ekiplerinden Scunthorpe United hafta sonu oynadıkları Bristol City maçında iki kalecisini birden kaybetti.

KALECİ

Mücadelenin 10.dakikasında takımın as kalecisi Sam Slocombe şanssız bir şekilde kolunu kırarak sahayı terk etmek zorunda kaldı. Slocombe'un yerine oyuna dahil olan James Severn 25 dakika sahada kaldı. Ancak benzer bir talihsizlik de bu kez Severn'ün başına geldi ve yedek kaleci kolunda oluşan kırık nedeniyle sahayı terk eden ikinci kaleci oldu. Kulübede başka kalecisi bulunmayan ekipte kaleye 23 yaşındaki savunma oyuncusu Niall Canavan geçti. Sakatlanan iki kaleci de karşılaşma devam ederken hastaneye kaldırıldı.

Maça ilk 11’de başlayan Slocombe, 10. dakikada kolunu kırdı.

Karşılaşmanın ardından konuşan Scunthorpe United Teknik Direktörü Mark Robins, “Bugün aynı maçta iki kalecimizi de benzer sakatlıklarla kaybettik. İkisinin de kolunda kırık var. Durumları nedir tam olarak bilmiyorum ancak kaleciye ihtiyaç duyacağımız kesin” diye konuştu. 10. dakikada Slocombe’un yerine giren James Severn, oyunda 25 dakika kalabildi.