SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic’in Beşiktaş’ı 4. yıldızdan büyüktür!..

19 Ocak 2015

Türkiye’ye geldiği günden beri şahsiyetli işler yapmaya çalışan adam. Beşiktaş’ın başına geçtiği ilk gün, sosyalist bir takım yaratacağını vurguladı üstüne basarak Slaven Bilic. Küfür yedi! Sesini bile çıkarmadı. Yediği küfürün nedenini sordu; hata etti. Küfür eden kişi de özür dilemedi. Aksine bitirimlik gösterisine devam etti. Duruşu, felsefesi ve futbola olan inancı takdire şayan nokta. Akademik kariyerini; müziğe olan bağlılığını ülke olarak biliyoruz.

YILDIZLAR DA KAYAR DURMAZ YERİNDE

Süper Lig’de bir takım var. Adı Beşiktaş! Bazılarının deyimiyle: “Derbileri kaybedenler kulübü…” Yürekli oyuncuları makbul. Yönetimi mevcut… Hocası ve yardımcıları görevde! Taraftarı beklemede. Bir de 4. yıldız hedefi olanlar hali hazırda. Ezeli rakip, ebedi dost. Fenerbahçe ve Galatasaray. Ebedi dost kelimesi de son yıllarda prosedür olarak kullanılıyor. Kelimelere aldanmamak lazım. Karşılıklı söz düelloları ikinci perde açılmadan başladı. Televizyonda spor haberciliği yapanlar, gün içinde yayınlanan evlilik programlarını geçti. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nden sadece Ozan Tufan çıkmış reva mı bu? Ağlanacak halimize gülüp, yabancı kuralının getirilerinden bahsediyoruz…

DOGMATİK BİR NEDEN: BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLSUN!

Özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde gösterdiği performansla, Spor Toto Süper Lig’de 2014-2015 sezonunda şampiyonluğu hak eden takım Beşiktaş’tır. Çilekli transferler, hakem odalarını basmalar galip gelmesin. Bir duruş zafere ulaşsın. O da Bilic’in öğrencilerinin fıtratında var!..

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek