SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakan Kılıç, Samsunspor’u unutmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasının 26. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Güncellenme: 19:35, 19/01/2015
Bakan Kılıç, Samsunspor’u unutmadı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 tarihinde geçirdiği trafik kazasının 26. yılı nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Kazada hayatını kaybedenleri şükranla anan Bakan Kılıç mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, Samsunspor’un ay-yıldızlı bayrağımızdan aldığı kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan, teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve Asım Özkan’ın vefatıyla sonuçlanan elim kazanın 26. yılı. Ülkemiz futbolunun en acı günlerinden biri olan bu trafik kazasında kaybettiğimiz futbolcularımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, hepsini şükranla anıyorum.

Kazanın ardından sakat kalarak malulen emekli olan veya kendi tercihleriyle futbol hayatlarını noktalayan ancak Samsunspor sevdası hiçbir zaman sonlanmayan tüm isimleri de saygıyla yad ediyorum. Rabbim, ülkemizde hiçbir spor kulübüne bir daha böyle acılar yaşatmasın.”