SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Telles’te özgüven patlaması!

Galatasaraylı Alex Telles, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun gelişiyle birlikte devamlı forma şansı bulduğunu ve hocanın kendisine inanılmaz güven aşıladığını söyledi.

Güncellenme: 13:28, 18/01/2015
Telles’te özgüven patlaması!

Sarı kırmızılı takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Brezilyalı oyuncu, hazırlık kampının çok iyi geçtiğini ifade ederek, “Hazırlık kampları önemlidir. Lige hazır dönmemiz gerekiyor. Dün bir hazırlık maçı oynadık. Bugün de bir maçımız var. Lige iyi hazırlanmak istiyoruz.” dedi.

Eski teknik direktör Cesare Prandelli döneminde fazla şans bulamadığını ancak Hamza Hamzaoğlu’nun gelmesi ile birlikte oynamaya başladığını kaydeden Alex Telles, “Prandelli döneminde sadece Şampiyonlar Ligi’nde oynadım. Lig maçlarında oynayamadım. Böyle olunca güven kaybı oldu. Hamza Hamzaoğlu bana ve takıma inanılmaz bir güven aşıladı. Zaten bu da gösterdiğimiz performansa da yansıdı. Kendimi güvende hissetmeye başladım. Bu ortamı sağlayan hocamıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

“BANA GELEN TRANSFER TEKLİFİ YOK” Zaman zaman medyada kendisine transfer teklifi geldiği şeklindeki haberlerin hatırlatılması üzerine genç oyuncu, “Brezilya’da menajerim birşey konuşuyor. Oradaki konuşmalar burada farklı yansıyor. Bana şu ana kadar gelen resmi bir teklif yok. Galatasaray’a da benim hakkımda gelen teklif yok. Burada çok mutluyum. 4 yıllık sözleşmem var. Birgün Galatasaray ve benim mutlu olacağım bir teklif gelirse oturur konuşuruz. Durumu değerlendiririz. Bana gelen yazılı bir teklif yok.” diye konuştu.

Bir basın mensubunun, ‘Türkiye’de oynuyorsun, eğer bir Avrupa ülkesinde oynasaydın. Brezilya Milli Takımı için teklif alır mıydın?’ sorusuna Brezilyalı oyuncu, “Türkiye’de veya Galatasaray’da oynamamın dezavantajı olduğunu düşünmüyorum. Kaleci antrenörümüz Taffarel, Brezilya Milli Takımı’nda görevli. Daha öğrenmem gereken birşey var galiba. Hedefim Brezilya Milli Takım formasını giymektir.” diye cevap verdi.

“YABANCI KURALINI OLUMLU BULUYORUM” Türkiye’de gelecek sezon uygulanacak olan yabancı statüsünün sorulması üzerine ise Alex Telles, “Ben bu kuralı olumlu buluyorum. Öncesinde kuralda belli limitler vardı. Ne kadar iyi çalışsanız veya oynasanız da limitten dolayı oynamıyordunuz. Şimdi yeni kuralla Türk oyuncularla beraber güzel bir çalışma ve rekabet seviyesi artacaktır.” cevabını verdi.