SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

43 yaşındaki Avustralyalı golf oyuncusu Robert Allenby, 16 Ocak tarihinde Hawai’de bir barda eğlenirken belki de hayatının en kötü haftasonunu geçireceğinden haberi yoktu.

2015 Sony Open turnuvası için Hawai’de bulunan ve yakın arkadaşı Anthony Puntoriero ile birlikte 16 Ocak akşamı şarap içmek için dışarıya çıkan Robert Allenby, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı.

Önce arabada darp edilen ve daha sonra üzerindeki değerli eşyalarak çalınarak soyulan 43 yaşındaki sporcu, daha sonra saldırganlar tarafından aynı arabanın bagajına koyuldu. Robert Allenby’den istediğini alan saldırganlar, en son aşamada ise deneyimli golfçüyü kilometrelerce uzakta bir parka bıraktılar.

Saldırganların, içkisine uyuşturucu kattığından şüphelendiğini söyleyen Robert Allenby, parka terkedilmesinin ardından evsiz bir kadın tarafından bulundu ve emekli bir askerin yardımı ile hayata tutundu. Evsiz kadının kendisi için tuttuğu taksi ile oteline geri dönen Robert Allenb, buradan polisi aradı ve gerçekler ortaya çıktı.

Alnında ve burnunda ciddi hasara olan Robert Allenby, olay ilgili olarak yaptığı kısa açıklamada, “Saat 22:48 gibi hesabı ödedik ve arkadaşım lavaboya gitti. Sonra tek hatırladığım şey kilometrelerce uzakta bir parkta bırakıldığım. Hayatta kalabileceğimi sanmıyordum. Ölmediğim için şanslıyım” ifadelerini kullandı.