SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gümüş gibi göz kamaştırıyor!

Hamza Hamzaoğlu'nun göreve gelmesiyle birlikte daha çok parlayan 20 yaşındaki genç futbolcunun takımdaki geleceği hakkındaki belirsizlik son buldu.

Güncellenme: 12:45, 18/01/2015
Gümüş gibi göz kamaştırıyor!

Stuttgart’ın genç takımından 200 bin Euro bonservis bedeli ödenerek transfer edilen ve tecrübelenmesi için A2 takımına yollanan Sinan Gümüş, burada attığı 12 golle dikkatleri üzerine çekmişti.

Genç yıldız Sinan Gümüş, Alanya kampında Hamzaoğlu’nun gözüne girmeyi başardı. Hırsçı yapısı, etkili koşuları ve isabetli şutları ile bilinen hücum oyuncusu, sezonu ikinci devresinde sarı-kırmızılı formayı kapmak için savaşacak.

OKAN BURUK’A SİNAN CEVABI Hamza Hamzaoğlu Sinan Gümüş’ün transferi hakkında, “Kadromuzda tutarak ondan faydalanmayı amaçlıyoruz. İkinci yarı bizimle olacak. Olumlu katkı sağlayacaktır” dedi.

G.SARAY İLK TRANSFERİNİ YAPTI

Bulunduğu tüm ortamlarda Galatasaray’da çok iyi genç yeteneklere sahip olduğu hatırlatan Hamza Hamzaoğlu, Emre Çolak’ın ardından Sinan Gümüş’ü de takıma kazandırdı. Ara transfer döneminde sessiz kalan sarı-kırmızılılar, ilk transferini Galatasaray A2 takımından yapmış oldu.

Öte yandan River Plate ile oynanan hazırlık maçında adeta canını dişine takan genç oyuncu göz doldurdu ve taraftarlardan beğeni aldı.

İŞTE TARAFTARIN SİNAN SEVGİSİNİN SEBEBİ

Sinan’ın “Küçüklüğümden beri Galatasaraylıyım. Başka tekliflere de çok bakmadım. Şansımı bekliyorum. Kendime güveniyorum. Şans gelirse onu değerlendireceğim, sol bek bile oynarım. İdolüm Arjen Robben, stillerimiz benziyor. O da benim gibi sol ayaklı, hızlı, pes etmiyor. 90 dakika kaleye gitmek istiyor. Robben’i çok beğeniyorum” sözleri taraftarların bu genç yeteneğe sahip çıkması ve A takımda görev alması için Hamzaoğlu’na baskı yapmasına neden oldu.