SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Portekizli savunmacısı Bruno Alves, Antalya’da devam eden kamp çalışmaları sırasında açıklamalarda bulundu.

Portekizli oyuncu, Felipe Melo’nun Saraçoğlu’nda şampiyonluk kazandıklarını ve Kadıköy’ü ‘evleri gibi’ gördükleri şeklindeki açıklamalarına devabı sorulduğunda, “Benim için her zaman önemlisi önüme bakabilmektir, takımıma yardım etmektir ve şampiyon olmaktır. Ailem tabii ki. Takım arkadaşlarım da aynı zamanda. Türkiye’de tanıdığım birçok arkadaşım var, bana yardımcı oldu. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu dönemden sonra daha güçlü bir şekilde döndüğümü düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İŞTE ALVES’İN SÖZLERİ…

“Top kapmak için yaptığım herhangi bir hareketin jujitsi ile alakası yok. O bir savunma sporu. Jujitsu benim hayatımın bir parçası. Oğullarım, kardeşlerim de yapıyor. Jujitsu ile futbolu karşıtırmamak lazım, bugüne kadar nasıl devam ettiysem, yine öyle devam edeceğim. Ben olabilmem için takıma her şeyimi vermem lazım. Ben farklı olmayı başaramıyorum, çok çalışıyorum. Benim için maç antrenman, antrenman maçtır. Maçta nasıl oynayacaksam, öyle antrenman yapmalıyım. Eğer sert antrenmanlar yapmazsam, sert bir şekilde oynayamam.”

“BEN BÖYLEYİM, BÖYLE OYNUYORUM”

“Öncelikle duygu güçlü karşılaşmalar derbiler. Ben her zaman takımımın savunmasında yer alarak takımımı savunmak isterim. Takımıma her zaman en iyisini vermeye çalışıyoruım. Açıklaması zordur, sahanın içinde olanlar bunu açıklayabilir. Ben her zaman takımıma yardımcı olmaya çalılşıyorum ve takımımın kazanmasını isterim. Ben böyleyim ve böyle oynuyorum.”

“EGEMEN BÜYÜK BİR OYUNCU”

“Egemen çok büyük bir oyuncu, aynı zamanda büyük bir lider. Ben onla da birçok kez konuştum, o en iyi Türk futbolculardan biri. Diğer savunma oyuncularımız da iyi. Hocamız için de bu kadar seçenek içinden seçmek zor. Ama böyle rekabetler takım adına faydalıdır. Fenerbahçe her zaman büyük oyunculara sahip olacaktır. En önemlisi sonunda Fenerbahçe’nin şampiyon olmasıdır. ”

OĞLUNU FUTBOLCU YAPACAK MI?

“Ben oğlumun sadece mutlu olmasını istiyorum. Şu anda 3 nesildir, bütün hepsi profesyonel akrabalarım var. 3 kardeşim de profesyonel futbolcu. Oğlum bu yolu takip eder mi, bilmiyorum. Ben bildiğim şekilde ona eğitim vermeye çalışıyorum. Benim oğluma verebileceğim en iyi eğitim, onun bildiği şeyleri yapabilmesi için gerekli ortamı sunabilmektir.”

YABANCI SINIRLAMASINI DEĞİŞMESİ…

“Bazı değişiklikler olacaktır. Bu değişiklikler olduktan sonra, önemli olup olmadığını konuşuruz. Kulübümüz bunu açıklayacaktır. Önemli olan Türk futbolunun gelişmesi, Avrupa çapında kendine yer bulabilmesidir. Türkiye bir futbol ülkesi.”

“TÜRK OYUNCULAR YETENEKLİ…”

“Türk oyuncular gerçekten yetenekli oyuncular. Portekiz ile, Arjantin ile kıyaslanabilecek oyuncular var. Bana göre daha genç yaşlarda, daha iyi bir eğitim, bir çevre sağlanabilir onlara. Bir sıkıntı varsa, buradan geliyor bana göre. Üst takımlara geldiklerinde daha eğitimli bir şekilde gelmeleri gerekir diye düşünüyorum.”