SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Biz hesap ediyoruz. Para veremiyoruz. 13 milyon Euro'ya Emenike'yi aldık. Ama siz bana bir oyuncu hediye ederseniz, ‘hayır' diyemem.”. “Allah, benim olmadığım yönetimde olanlara yardım etsin. 3 kere MASAK kulübe geldi. Hiçbir şey çıkmadı. Çünkü her şeyimiz düzgün.”

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Antalya'nın Belek beldesindeki kampta basın toplantısı düzenledi. Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kaynağıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

– Valla akla gelen iki şey var. Ya gömü buldular, ya da borç alıyorlar. Ben başka türlü yakıştırma yapamam. Biz hesap ediyoruz, para veremiyoruz.

– Biz de yaptık transfer. 13 milyon Euro'ya Emenike'yi aldık. Ama siz bana bir oyuncu hediye ederseniz hayır diyemem. Belki de biri de Trabzonspor'a hediye ediyor.

‘BiZiM HER ŞEYiMiZ DOĞRU VE DÜZGÜN'

Trabzon'un yaptığı, “Cumhurbaşkanı ile görüştüler, yeniden yargılama kararı çıktı” açıklaması hatırlatılan Mahmut Uslu, şöyle konuştu:

(Gülerek) Ya ben ne kadar güçlüymüşüm! Biz haddimizi biliriz. Cumhurbaşkanı'ndan ne isteriz ne istemeyiz ne konuşuruz biliriz. O zaman Başbakan'dı. Ne istediğimiz çıktı. Biz o arkadaşların başkanı gibi, “Biz Cumhurbaşkanı'nı tanırız, randevu almak istiyorlarsa ayarlarız” demeyiz. Ben yönetim dışındaydım. Allah o yönetimde olanlara yardım etsin. Yaklaşık 30-40 F.Bahçeli, başkanımız, yöneticilerimiz, profesyonellerimiz… Bunlardan hiçbir şey çıkmadı. 3 kere MASAK geldi kulübe hiçbir şey çıkmadı. Her şeyimiz düzgün ve doğru Allah'a şükür.

‘TRABZON BiRAZ AYIP EDiYOR, ETMEMELiLER'

Bize provokasyon yapıldı. Dediler ki, ‘1 ayda bu işler unutulur'. F.Bahçeliler unutturmadı. Fenerbahçeliler'i bütünleştirdiler. Benim gibi ayrılmış olanlar geri döndü. Onun için diğer davalarda olduğu gibi bu davada da beraat bekliyoruz. Ama tabii şu anda mahkeme olduğu için çok konuşmak istemiyorum. Trabzon biraz ayıp ediyor, etmemeleri lazım.

3 senede 90 milyon Euro F.Bahçe'nin zararı var. Her yıl şampiyon olmuyoruz ama ilk ikideyiz. Galatasaray, Avrupa gelirlerine rağmen rekor borcu var. Birçok oyuncular aldılar, geri veriyorlar. Bizde de var o hata. Mesela Krasic yok ortada…

Bizi genel kurul götürür

Nasıl gideceğimiz belli, çok basit. Bizi ya devlet hapse atar. Bir suç bulursa. Çünkü burası kamu yararına bir dernek. Özel işimde mal beyanı vermiyorum burada veriyorum. Genel kurulla geliyoruz. Bizi götürecek güç de orası. Adanaca tabiri söyleyeyim, Allah'ın çocuğu bizi gönderemez.

Puan farkını açabiliriz

Mahmut Uslu, ikinci devredeki ilk 3 maçın önemine vurgu yaparken, “3 maçtan 9 puan alırsak, diğer rakiplerimiz puan kaybedecek. Kendi sahamızda üçüncü, altıncı ve sekizinci maç derbi oynayacağız. Dolayısıyla puan farkını açabileceğimize inanıyorum. Ama kolay iş değil tabii” ifadelerini kullandı.

2010'da şampiyon olsaydık bizi bitirirlerdi

Mahmut Uslu, “3 Temmuz öncesi yönetimde olsanız tapeniz olur muydu” sorusuna, “2010'da Bursa şampiyon oldu. Kadıköy'de Bursa'ya karşı 2-0 öndeydik, maç 2-2 oldu. Kızılderililer gibi saldırınca 3-2 mağlup olduk. Berabere kalsak biz şampiyon oluyorduk. Her şerde bir hayır var. Biliyorsunuz bizi Devrimci Karargah'tan gene aynı ifadelerle ‘ekonomik çıkar amaçlı suç örgütü kurmak suçuyla' içeri atıyorlarmış. Yani şike mike hikaye. Şampiyon olsaydık bitmiştik. Orada gitmiştik zaten. Bırakın sonrasını” yanıtını verdi.

Artık tek gündemimiz 1 milyon üye

Bizim yönetim olarak gündemimizde tek gündem maddesi var. ‘1 milyon üye' projesi… Futbol AŞ'ye bir atama yaptık. Çok sevdiğimiz bir ağabeyimiz Ali İhsan Bey… Ve 1 milyon üyede hakikaten hareket başladı. İnşallah göreceksiniz mayıs ayında herhalde 40 bin kişiyle falan bir kongre yapacağız.

3 Temmuz tokadı yedik

Biz 3 Temmuz tokadı yedik. 3 Temmuz çok önemli bir milat. Başkan hapiste, o yok, bu yok. Güzelim takım darmadağın. O takım olsaydı 4-5 yıl şampiyonlar ligi'nde ilk 8'e girerdik. İlk 4'e de girebilirdik. Çünkü o takımın üstüne Emenike alınmıştı. Sol bek Santos, Gökhan, Lugano… Başkan kalsaydı hep Avrupa'da kafaya oynayacaktık.