SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Vicdanım rahat değil”

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Kızılyıldız'a karşı Belgrad'da alınan galibiyet sonrası Sırp basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 00:51, 17/01/2015
“Vicdanım rahat değil”

Ergin Ataman, “Kızılyıldız Kulübü’ne, Euroleague yönetimine ve ilk günden beri yanımızda olan Türkiye Büyükelçisi’ne teşekkür ediyorum. Bu atmosferde ağır bir atmosferdi bizim açımızdan” dedi.

“Tek bir şansımız vardı galibiyet için, o da kontrollü basketbol oynamak” diyen Ataman, “Bu sezon en iyi savunma yaptığımız maç oldu diyebilirim bu maç için. Özellikle, Marjanovic bizim için çok tehlikeli bir oyuncu. Onun oyunda olduğu dakikalarda ciddi anlamda sıkıntı çektik savunmada. Ancak, bugün Kızılyıldız dış oyuncularını çok iyi durdurduğumuzu düşünüyorum. Mitrovic’i normal performansının altında tuttuk” diye konuştu.

“KIZILYILDIZ BİZDEN DAHA ÇOK ETKİLENDİ”

Ataman, “Hücumda sabırlı olduk ve hep doğru atışı bulduk. İlk devre bulduğumuz dış atışları değerlendiremediğimiz için ilk yarıyı 2 sayı geride kapattık. İkinci yarıda çok iyi ikili oyunlarla Kızılyıldız savunmasını delip çok kolay basketler bulduk. Kızılyıldız çok iyi bir takım ama genç bir takım, onlar bu atmosferden, bizden daha fazla etkilendiler. Bizim için çok önemli bir deplasman galibiyeti oldu” dedi.

“VİCDANIM RAHAT DEĞİL”

“O konuşmadan ötürü vicdanım rahat değil” diyen Ataman, “Bilmeden vermiş olduğum bu ifade için, derhal ölüm olayından sonra özür diledim, baş sağlığı diledim. Bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Genç kardeşimin vefatında, ne benim ne oyuncularımın en ufak bir tahriği, kusuru olmadığını hepiniz biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“TEPKİLERİ ANLAYABİLİYORUM”

Ataman,”Belgrad’da mükemmel bir emniyet ve önlem vardı. Bugün de salonda son derece müthiş bir atmosfer vardı. Tepkileri anlayabiliyorum ama sonuçta son derece temiz bir basketbol seyircisi vardı bugün. İnşallah, bir sonraki Sırbistan ziyaretimde geçmişte olduğu gibi sportif amaçla gelip güzel bir maç oynarız. Şimdi tabii ki, mutlaka aynı hassasiyeti Türk emniyeti de gösterecektir” dedi.

“PSİKOLOJİK OLARAK ZOR BİR AKŞAM”

“Sırbistan’a geldiğim andan itibaren kendimi çok emniyette hissediyorum” diyen deneyimli çalıştırıcı, “Sırbistan halkının sağduyulu ve anlayışlı olduğunu düşünüyorum. Tek tabii ki tedirginliğim, psikolojik olarak benim için zor bir akşam oldu” şeklinde konuştu.