SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın başarılı futbolcusu Olcay Şahan, Antalya kampında BJK TV canlı yayınına konuk oldu. Olcay, artık klasikleşen “Müthiş sol ayağım” sözlerini yine dillendirdi: Benim müthiş sol ayağım var, taraftarımın da müthiş desteği”

Olcay Şahan'ın açıklamalarından satırbaşları şunlar:

“İNÖNÜ’NÜN IŞIKLARIYLA ÇALIŞIYORUZ”

“İkinci yarıya en güzel şekilde hazırlanmak istiyoruz. Neşeli bir kamp geçiriyoruz. Zemin güzel. İnönü Stadı'ndan sökülüp buraya getirilen ışıkların altında çalışıyoruz. Sakatlık olayı yaşamadık, inşallah da yaşamayız. Adana Demirspor ve Gençlerbirliği maçlarına en iyi şekilde hazır olmaya çalışıyoruz.”

“HEDEFİM FUTBOLU BEŞİKTAŞ’TA BIRAKMAK”

“Yönetim Kurulumuza bana Beşiktaş'ta oynama şansı verdikleri için teşekkür ediyorum. Samet Aybaba'nın benim üzerimde emeği büyük. Kendime güveniyordum. Geçen zamanda kendimi kanıtladığımı düşünüyorum. Milli Takım’da da kalıcı olma yolundayım. Beşiktaş gibi bir camiada oynamak kolay değil. Futbolcular gelip gidebilir her an. Performansı kötü olan gider; bunun bilincindeyim. Hedefim Beşiktaş'ta futbolu bırakmak.”

“HERKES BİZİ KONUŞUYOR”

“Lige ilk başlayan takım bizdik. Ligde en iyi futbolu biz oynuyoruz. Türkiye'de herkes bizi konuşuyor. Sezonu sonu kupa kaldırmazsak çok üzücü olur.”

“TARİHE GEÇERİZ”

“Sezonun ikinci yarısını bomba gibi hazırlanıyoruz. Stadımız olmadan şampiyon olursak tarihe geçeriz. Bu başarıyı tatmak istiyoruz. Takımımızın kalitesi çok yüksek.”

“ONLAR OLSA ARSENAL’İ ELERDİK”

“Üç kulvarda mücadele ediyoruz. Demba Ba ve Gökhan Töre daha erken takıma gelse Jose Sosa takımda olsa Arsenal'i eleyip Şampiyonlar Ligi’ne katılabilirdik. Avrupa Ligi'nde final oynamak istiyoruz”

“STADIMIZ OLSA…”

“Her maçı farklı statta oynamak bizi yoruyor. Buna rağmen performansımız üst düzeyde. Tüm oyuncular kenetlenmiş durumda. Stat olmadan bunları yapabiliyorsak stadımız olsa çok daha fazlasını yapabiliriz. Umarım 6 ay içinde stadımız hazır olur ve orada şampiyonluk kutlaması yaparız.”

“GEÇEN SEZONU GEÇMEK İSTİYORUM”

“Gol atıp atmamam önemli değil, önemli olan takımın hedefine ulaşması. Geçen sene yakaladığım gol ve asist sayısını yakalamayı umuyorum. Daha çok çalışıp daha iyisini yapmak istiyorum. Slaven Bilic'in olduğu tarafta oynamak benim için daha iyi. Beni yönlendiriyor, işimi kolaylaştırıyor.”

“FENER’E ATTIĞIM GOLDE ÇOK GURURLANMIŞTIM”

“Beşiktaş'ta yaşadığım en güzel an Fenerbahçe'ye son saniyede attığım goldü. Taraftarlarımızın sevinci beni çok etkiledi. Onlara o sevinci yaşattığım için çok gurur duymuştum”

“İKİSİ DE MÜTHİŞ”

“Umarım sezon sonu şampiyon oluruz ve taraftarlarımız sevinç yaşarlar. Benim müthiş sol ayağım var, taraftarımın da müthiş desteği”

“ALTYAPIDAN ÇIKMAK ZORLAŞACAK”

“Yabancı kuralının değişmesiyle altyapıdan oyuncu çıkması zorlaşacaktır. Olumlu ya da olumsuz etkileri olacaktır. Yaşamadan bilemeyiz. Kim formayı hak ederse o oynar. Kulüpler bütçelerine göre hareket eder.”

“BILIC ÇOK MÜTEVAZI”

“Slaven Bilic çok iyi bir insan. Herkesle çok güzel ilişkisi var. Şakalaşıyor, dertleşiyor. Çok başarılı bir teknik heyete sahibiz. Slaven Bilic çok mütevazı bir insan. Onların pozitif enerjisi bizlere yansıyor.”