SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nürnberg ödüllerine Türk damgası

Almanya’nın Nürnberg Büyük Şehir Belediyesi bu kentte yaşayan ve 2014 yılında Ulusal ve Uluslararası başarı göstermiş sporculara ödül verdi.

Güncellenme: 12:14, 17/01/2015
Nürnberg ödüllerine Türk damgası

Almanya’nın Nürnberg Büyükşehir Belediyesi kentte yaşayan ve 2014 yılında Ulusal ve Uluslararası başarı göstermiş sporcuları ödüllendirdi. Her yıl yapılan tören, belediyenin tarihi salonunda gerçekleşti. 212 sporcu arasında, çeşitli dallarda başarıyı yakalayan ve törende hazır bulunan Türk veya Türk asıllı sporcular ödüllerini Belediye Başkanı Ulrcih Maly ve Başkonsolos Asip Kaya’nın elinden aldılar.

Nürnberg’de yaşayan Dünya Taekwondo şampiyonu Servet Tazegül, Alman Taekwondo milli takımı sporcuları Rabia Güleç, Sümeyye Manz, Tahir Güleç ile Melda Tazegül, Yunanistan’daki turnuva nedeniyle ödül töreninde yer almadılar. Ödül alan Türk sporcuların en çok Taekwondo’da yer alması dikkat çekerken, törende ilk kez Nürnberg Başkonsolosu Asip Kaya ile Nürnberg Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Kır’da davetliler arasında yer aldılar.

Ödüle layık görülen Türk sporcular şu şekilde:

Buz Hokeyi: Yasin Ehliz Futsal (Salon Futbolu): Cihangir Özlokman, Ahmet Koç Güreş: Deniz Menekşe Leopart Taekwondo Okulu’ndan: Servet Tazegül, Melda Tazegül, Hamza Adnan Kerim, Haşim Çelik, Abdullatif Sezgin, Merve Talan Özer Taekwondo Okulu’ndan: Sümeyye Güleç Manz, Rabia Güleç, Tahir Güleç, Sebil Sara Kaya, Burçin Kayhan, Hasan Ahmet Koca, Yunus Emre Koca, Selim Öztürk, Mehmet Akif Yorulmaz