SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo’yu kızdıran Fenerbahçe sorusu

Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo, Alanya kampında basına açıklamalarda bulundu. Brezilyalı yıldız bir muhabirin Fenerbahçe sorusu üzerine oldukça sinirlendi.

Güncellenme: 14:18, 17/01/2015
Melo’yu kızdıran Fenerbahçe sorusu

Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo, ikinci yarıya hazırlık kapsamında bulunduğu Alanya kampında bugün basının karşısına çıktı. Hamza Hamzaoğlu’nun gelişiyle daha çok koşmalarının ve savaşmalarının gerektiğini anladıklarını ifade eden Melo, bir muhabirin Fenerbahçe ile ilgili bir sorusuna oldukça sinirlendi. Brezilyalı oyuncunun açıklamalarından önemli bölümler şu şekilde:

O soruya çok kızdı

“Bu sezon Fenerbahçe’yi Saracoğlu’nda yenebilecek misiniz? şeklindeki soruya çok kızan Melo, “Ben buna hak vermiyorum. Çünkü biz orada şampiyonluk kazandık. Bu 3 puandan daha önemli bir şey. Biz orada (Şükrü Saracoğlu Stadı) bir zafer kutladık” dedi.

Sinirli bir şekilde açıklamalarıan devam eden Melo, “Ben her maçta aynı motivasyonla oynuyorum. Bunu herkes biliyor. Herkes beni böyle tanıyor. Tanrı’ya şükürler olsun ki, derbide de gol attım. Siz soru sorarsanız ben cevabını veririm. Hiçbir zaman soru cevaplamaktan korkmam. O yüzden saygısızlık olsun istermiyorum. Kötü cevap verdiğimde saygısızlık olarak algılamayın. Ben içimden geldiği gibi cevap veriyorum. Eleştirilere asla kulak asmam. Benim değer verdiğim tek şey Galatasaray. Çünkü ben Galatasaray sayesinde evime ekmek götürebiliyorum” diye konuştu.

“Tribünlerin neden boş olduğunu Federasyon Başkanı’na sormak lazım. Ben yorum yapamam”

‘Teklif gelseydi Türk Milli Takımı’nda oynardım’

“Yeni yabancı kuralı oyuncular için motive edici olabilir. Futbolcular daha iyi çalışır ve milli takım için iyi olur belki de. Ben de uzun süredir buradayım. Başarılı olun istiyorum. Brezilya’da oynamamış olsaydım ve Türkiye’den teklif gelseydi kesinlikle oynardım. Çünkü buraya aşık oldum. Racing Santander’de oynarken İspanya için oynama teklifi gelmişti ama kabul etmedim.”