SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kim uyduruyor bilmiyorum!”

Sabri Sarıoğlu, sarı kırmızılı takımda kadro dışı kalış süreci ile eski teknik direktörü Roberto Mancini ve Cesare Prandelli hakkında ses getirecek açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 09:13, 17/01/2015
“Kim uyduruyor bilmiyorum!”

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu, kadro dışı kaldığı dönemle ilgili kırgınlıkları olduğunu ancak kimseye kin tutmadığını söyledi. Roberto Mancini ile sorun yaşadığı iddiasını reddeden tecrübeli futbolüu, “Mancini’ye idmanda top attığım iddialarını kim uyduruyor bilmiyorum ama böyle bir şey yaşanmadı” dedi.

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu, sarı kırmızılı takımda kadro dışı kalış süreci ile eski teknik direktörü Roberto Mancini ve Cesare Prandelli hakkında ses getirecek açıklamalar yaptı.

Tecrübeli savunmacı, futbolu Galatasaray’da bırakmak istediğini dile getirirken kırgınlıkları olduğunu, ancak kimseye kin tutmadığını ifade etti.

İşte Sabri’nin röportajından satır başları;

“MANCINI İLE BİRBİRİMİZİ HİÇ KIRMADIK “Mancini’yle aramda hiçbir sorun yaşanmadı. Fikir ayrılıklarımız oldu ancak kendisi çok beyefendi bir insandı ve konuşarak sorunlarımızı halletttik. Mancini’ye idmanda top attığım iddialarını kim uyduruyor bilmiyorum ama böyle bir şey yaşanmadı. İnsan sorun yaşadığı futbolcuyu ilk 11’de oynatır mıydı? Mancini ile bazı sorunlar yaşadık ancak anlatıldığı ve yazıldığı gibi değil.

“KADRO DIŞI KARARININ KENDİSİYLE İLGİSİ OLMADIĞINI SÖYLEDİ” Ben antrenmanlara ilk döndüğüm zaman çalışma saat 11’deydi, ben 9 buçukta kulüpteydim. Prandelli yanına çağırdı. Beni kadro dışı bırakma kararının kendisiyle alakası olmadığını söyledi. Bu yüzden kendisiyle bir sorunum olmadığını dile getirdim. ‘Bundan sonra neler yapabiliriz, onu konuşursak daha mutlu olurum’ dedim. Aradan 1-2 hafta geçti Hamza hoca geldi zaten.

“KIRGINLIKLARIM VAR AMA…” “Benim kırgınlıklarım var ama kinci bir insan değilim. Demek ki bazı insanlar, bu kararı alanlar kendi mi aldı, başkasının etkisinde mi kaldı bilmiyorum… Çok şey yazıldı. Ben bile okuduğumda şaşırıyordum. Ama dediğim gibi kırgınlıklar yaşanır ama uzatılmaması gerekiyor.

Geçmişe takılan bir insan değilim, hep önüme bakarım. Takım için daha iyisini nasıl yapabilirim bunu düşünen bir insanım, o yüzden kırgınlıklar olsa da her şey geçmişte kaldı.”

“BOLIC BANA ÖYLE BİR SORU SORDU Kİ..” Futboldan kopmayı düşünmüyorum ama o zamanki şartlara bakmak lazım. Teknik direktör mü olurum, yönetici mi olurum bilmiyorum. Elvir Bolic ile karşılaştım. Gittim selam verdim. Türk futbol tarihinin en önemli golcülerindendir. ‘Ne zaman bırakıyorsun?’ dedi. ‘Yaşım daha 30 daha oynamaya niyetim var’ dedim. ‘Hadi ya ben seni 35-36 yaşında biliyorum’ dedi. Eskiden beri Galatasaray’da olduğumdan yaş olarak da beni yaşlı sanıyorlar.

Galatasaray’daki hayallerim hep gerçekleşti. İnşallah Galatasaraylı Sabri olarak futbolu burada bırakmak istiyorum. Neler olur bilinmez ancak hayalim bu.

“MANCINI LİGİ BİLMİYORDU” Güzel bir rekabet var. Zirvedeki puan farkı birbirine çok yakın. Ligin ilk yarısına iyi başlayamadık, kayıplar oldu. Avrupa’da istediğimiz sonuçları alamadık. Hamza hoca geldikten sonra daha iyi oynamaya başladık.

Sevincimiz de aşırı, üzüntümüz de. Onun ortasını tutturamıyoruz. Yabancı hocalar bunu buraya geldikten sonra anlıyorlar. Başta zorlu bir lige geldiklerinin farkında olmuyorlar. Alışması ve adapte olması uzun sürüyor. Mancini Türkiye’ye geldiğinde bir şaşkınlık yaşadı zaten. Türkiye ligini bilmiyordu. Bunu seziyordum ben zaten.

“ABİLERİM BANA ‘FINDIK FARESİ’ DERLERDİ” Ben de bu Reyis lakabı ilk çıktığında şaşırmıştım. Zaman geçtikçe birbirimize karşı iyi bir kenetlenme olduğu için yakıştırmalar hoşuma gitti. İlk A takıma çıktığım zamanlar abilerim ‘Speedy Gonzalez’, ‘fındık faresi’ derdi”