SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe’nin talip olduğu iddia edilen Mustafa Pektemek için, “Onun Beşiktaş’ta mutlu olduğunu düşünüyorum, ayrılacağını sanmıyorum” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği ile Futbol Federasyonu’nun ortak toplantısı sonrası NTV Spor’a konuştu.

İlk olarak yeni yabancı kuralı hakkındaki soruyu yanıtlayan Orman, bu konudaki endişelerini ilettiklerini söyledi. Bu kuralın Türk futbolu açısından çok büyük sakıncaları olduğunu, en büyük zararı da Anadolu kulüplerinin göreceğini savunan Orman, “Ama görülüyor ki diğer kulüpler buna hemen geçmek istiyor. Beşiktaş kulübü oyunun kuralları belli olduğu sürece kurallara uyar. Bizim stratejilerimizde büyük değişiklikler olmaz. 14 yabancı almayacağız. Belli bir transfer stratejimiz var, onu devam ettireceğiz” dedi.

“BİZİ SADECE ESKİŞEHİRSPOR DESTEKLEDİ” Kendilerinin yanı sıra sadece Eskişehirspor’un kademeli geçişi savunduğunu ama diğer tüm kulüplerin hemen geçişi istediğini sözlerine ekleyen Orman, “Biz oyun bozan olmayacağımızı kendilerine ilettik” dedi.

Transfer çalışmaları hakkındaki soruları da yanıtlayan Beşiktaş Başkanı, “Alınacak sağ bek Milosevic gibi genç ve gelecek vaaddeen biri mi olur?” sorusunu, “Belki daha farklı stratejilerimiz olur. İş sonuçlanmadan pazarlık şansımızı etkilememesi için açıklamak istemiyorum” diye yanıtladı.

“MUSTAFA PEKTEMEK İŞİ ÇÖZÜLÜR”

Fikret Orman, “Mustafa Pektemek takımdan ayrılacak” haberleri için ise, “Öyle bir durum olacağını sanmıyorum” dedi. Mustafa’yı çok sevdiklerini ve gönül bağı hissettiklerini söyleyen Beşiktaş Başkanı, “Onun da bir gönül bağı olduğunu sanıyorum” diye konuştu. Pektemek’e 14 yabancı kararından önce teklifte bulunduklarının altını çizen Fikret Orman, “Menajerleriyle bir teklifte bulunmuşlar. Çözülür. Onun Beşiktaş’ta mutlu olduğunu düşünüyorum, ayrılacağını sanmıyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:00,