SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer çalışmalarına son sürat devam eden Galatasaray, bir yandan elindeki oyunculardan kurtularak kadroyu daraltmayı planlarken; diğer bir yandan da Hamza Hamzaoğlu’nun listesindeki isimler ile temasa geçmeye devam ediyor.

Serdar Aziz için Bursaspor’a teklif sunan ve uygun anlaşma ortamının oluşmasını bekleyen Galatasaray, bir sürpriz hamle daha yaparak bu kez de Muhammet Demir için Gaziantepspor’a resmi teklif sundu.

Transfer çalışmalarını büyük bir gizlilik içerisinde yürüten ve sadece ocak ayı için değil sezon sonu için transfer çalışmaları yapan Abdürrahim Albayrak, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ile yaptığı görüşmede Muhammet Demir’i kadrolarına katmak istediklerini iletti. Albayrak ile yaptığı görüşmede Muhammet Demir’i kadrolarında tutmak istediklerini ifade eden Kızıl, genç yıldızın bonservis bedelini 6 milyon avro olarak belirlediklerini ifade etti. Muhammet Demir için talep edilen bonservis bedeli karşısında adeta şok olan Albayrak, 3 milyon avro artı 2 oyuncuyu takasta önerdi ancak bu teklif de Kızıl tarafından geri çevrildi.

Muhammet Demir’in transferi için açıklamalarda bulunan Kızıl, “Muhammet Demir için birçok talibi var ve hemen her kulüple nezaketen görüşmelerimiz oluyor. Oyuncumuz için belirlediğimiz bir bonservis bedeli var ve bu bedelin altında bir satış asla olmayacak. Oyuncumuzun sözleşmesi 2017 Haziran’ın da sona erecek ve Muhammet’i değmeyecek bir paraya satmayı düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:08,