SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolculara twitter ayarı!

İkinci yarı hazırlıkları öncesi tesislere bir bilişim uzmanı getiren Siyah-Beyazlı kurmaylar, oyunculara sosyal medyanın kullanımı ve dikkat edilecek hususlar hakkında ders verdirdi.

Güncellenme: 12:10, 17/01/2015
Futbolculara twitter ayarı!

Facebook, twitter, instagram… İnternetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte sosyal medya da ‘olmazsa olmazlar' arasına girdi. Futbolcular için de durum farklı değil. Her hareketi milyonlar tarafından takip edilen birbirinden önemli yıldızlar, sosyal medyada kendilerini ifade ediyor.

Ancak verdikleri mesajlar, sosyal medya gibi ‘riskleri de beraberinde getiren bir ortamda' kimi zaman yanlış anlaşılabiliyor. İşte Beşiktaş Yönetimi de bu konuda çok önemli bir adım attı.

İkinci yarı öncesinde tesislere bir bilişim uzmanı getirildi. Oyunculara sosyal medyanın etkili kullanımı ve dikkat edilecek hususlar konusunda ders verildi. İşte Beşiktaşlı oyunculara verilen derste ‘kırmızı çizgiyle' altı çizilen o hususlar:

1- ASLA DİYALOĞA GİRMEYİN Ne rakip oyuncularla ne rakip taraftarlarla ne de kendi taraftarlarınızla diyaloğa girmeyin.

2- NET MESAJLAR VERİN Mesajlarınızın net olmasına dikkat edin. Farklı anlamlar yüklenecek ifadelerden kaçının.

3- HASSASİYETE DİKKAT EDİN Çok önemli bir galibiyet alsanız bile eğer ülkeyi etkileyen bir sosyal olay (Soma gibi) varsa galibiyet hakkında tek kelime etmeyin.

4- KUTLAMA YERİ DEĞİL Sevinç gösterisi yapmaktan kaçının. Galibiyet sevinçlerini bu mecrada abartmayın.

5- TRANSFER KONUŞMAYIN Sosyal medyada ne kendi transferiniz ne de takımın hamleleri hakkında konuşmaktan uzak durun.

6- BEŞİKTAŞ DURUŞUNA ÖZEN Beşiktaşlı duruşunun farkında hareket edin. Rakip takımlarla ilgili yorumlarda bulunmayın.