SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın sözcüsü Mahmut Uslu Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Günün Röportajı” Programı’na konuk oldu. İkinci devrenin ilk haftalarında oynayacakları maçların şampiyonluk yolundaki önemine vurgu yapan Mahmut Uslu, konuşmasında 3 Temmuz sürecine değindi ve Passolig’le ilgili görüşlerini aktardı.

Sezon başında söyledikleri gibi ilk devreyi lider bitirdiklerini belirten Uslu, “Sezon başında da devreyi lider bitiririz dedik, puan ve puanlarla. Puanlarla olmasa da 1 puanla önde bitirdik. Esasında da devre de bitmedi, bir maçımız var. İkinci devrede ilk üç maçı aldığımız takdirde geçen seneki gibi baya bir puan farkı ile şampiyon olma şansımız var. Türkiye ligi herkesin anlatmaya çalıştığı gibi kolay bir lig değil, çok zor bir lig” dedi.

“PASSOLİG İLE İLGİLİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İÇİN FEDERASYONUN ŞİMDİDEN ÇALIŞMASI LAZIM”

Passolig’le ilgili görüşlerini aktaran Uslu, “Yaklaşık 30-32 bin tane kombine satılıyordu, bu sene 20 bin küsur kombine satıldı. Diğerlerinin söylediği gibi değil yani. Çok etki etti, yüzde 30 yüzde 50 civarında. Bunu alacaksınız, şunu yapacaksın. İnsanları buna yönlendirmek lazım; bunu biraz yumuşatmak lazım. Zaten kimlik numarası var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sistem yok. Böyle bir sistem olamaz zaten. Bunu biraz daha yumuşatarak önümüzdeki dönem için federasyonun şimdiden çalışması lazım. Passolig de belirli bir yatırım yaptığı için o da bunun kazancını sağlamak istiyor; fakat daha pratik hale getirmek lazım. Taraftar oyuncuyu motive ediyor, özellikle kendi sahamızda. Eğer gücü 70 ise bunu 90’a 100’e çıkarıyor. Bundan dolayı da çok önemli” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda gümbür gümbür ilerlediğini kaydeden Uslu, “Medyanın da kabul ettiği gibi artık öyle hissediyoruz; Fenerbahçe gümbür gümbür geliyor. Fenerbahçe inşallah şampiyon olacak. Tebrik etmekte lazım oyuncularımızın birçoğu özel çalışma yapıyor. Emenike de her antrenmandan evvel ekstra çalışmalar yapıyormuş; bunun da faydasını görmüşler. Diego’nun da toparlanması ile çok da büyük eksik olmayacak” diye konuştu.

“3 TEMMUZ FENERBAHÇELİLERİ BİR ARAYA GETİREN BİR OPERASYON OLDU”

3 Temmuz süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Sarı-lacivertli takımın Genel Sekreteri ve Basın sözcüsü Mahmut Uslu, “Yönetime girdiğimde ne düşünüyorsam şimdi de aynı şeyi düşünüyorum. Bu tamamen bir provokasyondur, bu tamamen bir yıpratma politikasıdır. Bu yalnız Aziz Yıldırım’ın şahsında diğer yönetici arkadaşlarımızın değil; Fenerbahçe’ye yapılan bir operasyondur. Bu operasyonu yapanlarda inşallah cezalarını çekeceklerdir. Ben beraat ile sonuçlanacağına inanıyorum. Aynı günlerde de bu yapılanların haksız olduğunu söylüyordum, bütün konularda Fenerbahçe Camiası’nın haklı olduğunu ve bu Fenerbahçe’nin bütünleşmesinin boşa olmadığını söylüyordum. Bu vesile ile de tabi Fenerbahçelileri bir araya getiren bir operasyon oldu. 1 milyon üyenin de en önemli şeylerinden biri 3 Temmuz. Gelin taraftar olarak kalmayın, Fenerbahçe’ye sadece sempati duyan insanlar olarak kalmayın; gelin sevdalı olarak sevdiğiniz kulübünüze üye olun. Çünkü üye olmak demek, kulübün sahibi olmak demek. Benim yerime o yeni üye olan arkadaş gelip oturacak, bu kulübü alıp getirecek. Bunu 20 bin 30 bin kişi yerine eğer 150 bin, 500 bin, 700 bin, 1 milyon gibi üye sayısına ulaşıp, bu konuda başarılı olan bir spor kulübü, sivil toplum örgütü haline gelirseniz, Fenerbahçe üyeleri ile yıkılmaz hale gelir. Fenerbahçe’yi yıkamadılar, sarstılar; dimdik ayakta kaldı. Önümüzdeki dönemlerde bu proje ile daha da önemli hale gelecek. Aziz Yıldırım’ın 3 Temmuz’da söylediklerinin hepsi şimdi doğru çıkıyor. ‘Bizi bırakın, memleket elden gidiyor’ dedi. Hatta o günkü Sayın Cumhurbaşkanı’na yazdığı bir mektup var. Hakikaten çok önemli, orada, ‘benden daha büyüklerini de içeri alacaklarmış’ diye ‘beyan verdiler’ diyor. Bunlar çok önemli şeyler.”

Yayınlanma Tarihi:17:26,