SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tamim Bin es-Sani’nin büyükelçisi, Diego'nun Alanya-spor'a karşı şov yaptığı perşembe günü kulübe geldi. Oyuncuyu 6 ay kiralamak için 1.5 milyon euro teklif etti. Ancak Aziz Yıldırım “Hayır” yanıtını verdi.

Ara transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Fenerbahçe bir yandan da oyuncularına gelen tekliflerle boğuşuyor. Özellikle Diego Ribas, Arap kulüplerinin gözdesi durumunda. Katar'da Kral'a yakın bir ailenin takımı olan Al Sadd, bir süredir Brezilyalı yıldızla ilgileniyordu.

OYUNCUYA 2,5 MİLYON EURO

Doha temsilcisi, Sarı-Lacivertli kulübe Diego'yu sezon sonuna kadar kiralamak için 1,5 milyon euro teklif etti. Ancak asıl çarpıcı detay, Al Sadd kulübünün bu transfer için Katar Emiri Tamim bin Hamad es-Sani'yi araya sokması oldu. Sani, Diego'nun Antalya kampında oynanan Alanyaspor maçında bir atıp yıldızlaştığı perşembe günü büyük elçisini, Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu'ndaki kulüp binasına gönderdi. Burada Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen büyükelçi, Al Sadd kulübünün teklifini iletti. Ancak Diego'ya 6 aylığına ödenecek 2 milyon 500 bin euroyu da içeren teklife olumlu yanıt çıkmadı.

GÜVENİNİ ORTAYA KOYDU

Al Sadd'ın teklifini bizzat değerlendiren Başkan Yıldırım büyük elçiye “Diego'yu satmayı düşünmüyoruz” cevabını verdi. Diego'nun performansının sezonun ilk yarısında beklentilerin altında kalması Brezilyalı'nin takımdan yollanacağı söylentilerini ayyuka çıkarmıştı. Ancak Başkan Yıldırım Al Sadd kulübüne verdiği cevapla bir anlamda Diego'ya güvendiğini de otaya koymuş oldu.

BİR GOLDEN FAZLASI

Fenerbahçe'nin Alanya maçındaki futbolu beğenilmese de Diego adına sahada yaşananlar yüzleri güldürdü. Sambacının attığı gol sonrası Selçuk beğenisini takım arkadaşının kramponunu silerek gösterdi. Diğer futbolcuların da Diego'nun gol sevincini paylaşmasıyla ortaya çıkan sahiplenme camiayı mutlu etti.

Bugün