SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera’dan transfer açıklaması

Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera hakkında çıkan transfer haberleri, Neuer ve James Rodriguez'in golü hakkında konuştu.

Güncellenme: 16:25, 16/01/2015
Muslera’dan transfer açıklaması

Galatasaray’ın Urugaylı milli futbolcusu Fernando Muslera, “Hamzaoğlu yerli bir antrenör. Yerli futbolcuların ve takımın isteklerini daha iyi anlayabiliyor. O yüzden adaptasyonu daha kolay oluyor” dedi.

Sarı-kırmızılıların Alanya ilçesi Goldcity Hotel’de sürdürdüğü devre arası kampta düzenlenen basın toplantısında Muslera, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sezon sonunda takımdan ayrılıp ayrılmayacağına yönelik soru üzerine, kendisine herhangi bir teklif gelmediğini, bunun hep gazeteciler arasında konuşulduğunu ifade eden Muslera, Galatasaray’da mutlu olduğunu söyledi.

Muslera, Galatasaray’da Prandelli ve Hamza Hamzaoğlu döneminin kıyaslamasıyla ilgili, her iki antrenörün stili ve çalışma tarzının farklı olduğunu kaydetti.

“Şuna değinmemiz gerekiyor; İtalya’da farklı bir çalışma stili var” diyen Muslera, şöyle konuştu:

“İtalya’da 4 sene kaldım. Herkes öyle çalışıyor. Ben öyle gördüm. O yüzden adaptasyon süreci biraz daha fazla sürebiliyor. Hamzaoğlu ise yerli bir antrenör. Yerli futbolcuların ve takımın isteklerini daha iyi anlayabiliyor. O yüzden adaptasyonu daha kolay oluyor. Ben böyle bir fark olduğunu düşünüyorum.”

Kötü günlerinde futbolcuların bazılarına tepki gösterilirken Muslera’ya taraftarın sahip çıktığının hatırlatılması üzerine Muslera, her takımın yaşayabileceği bir periyottan geçtiklerini dile getirdi.

Taraftarların desteği için teşekkür eden Muslera, “Bana hep pozitif davrandılar. O yüzden burada çok mutlu olmama sebep oluyorlar. Tabi biz bir takımız, böyle kötü bir periyottan çıkmayı, eski halimize dönmeyi başardık. Bu konuda çok mutluyuz” ifadesini kullandı.

“CHEDJOU’NUN YERİNİ DOLDURABİLECEK OYUNCULARIMIZ VAR”

Afrika Kupası nedeniyle milli takıma çağrılan Aurelien Chedjou’nun önemli bir oyuncu olduğunu ancak eksikliğini dolduracak oyuncuların bulunduğunu kayderen Muslera, “Onun yerini Hakan Balta ya da Koray Günter doldurabilir. Günter çok büyük gelişim gösteriyor, sürekli çalışıyor. Yerini doldurabiliriz ama onun kadar olur mu, onu görmemiz gerekiyor ama yerini doldurabilecek oyuncularımız var” diye konuştu.

Muslera, kariyer planlamasıyla ilgili soru üzerine, Lazio döneminden Galatasaray’a geldiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Her zaman gelişme göstermek isteyen bir takıma geçtiğimi düşünüyorum. Çünkü ben de her zaman gelişme göstermek istiyorum. Her sene Avrupa kupasına gitmeyi hedefleyen bir takım var. Şampiyonlukları hedefleyen bir takım var. Ben de her futbolcu gibi büyük takımlarda oynamayı hayal ederim, şu anda da büyük bir takımdayım. Bu yüzden geleceğimi iyi hissediyorum. Burada devam etmeyi planlıyorum.”

Şampiyonluk yarışı hakkında düşüncesi sorulan Muslera, bu sezon 4’üncü yıldızı almayı hedeflediklerini söyledi.

Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ve Beşiktaş ile rekabet ettiklerinin altını çizen Muslera, “Her sene şampiyonluk yaşamak isteyen bir takımız. Umarın sezon sonunda da gülen taraf biz oluruz” dedi.

Muslera, Kolombiyalı James Rodriguez’in Dünya Kupası’nda Uruguay’a attığı golün 2014 FIFA Dünya Kupası’nın en iyi golü seçilmesiyle ilgili düşüncesinin sorulması üzerine, “O golü herkes taktir etti. Golsüz giden bir maçta ancak böyle bir gol sonucu değiştirebilirdi. Bu golden sonra sadece tebriklerimi sunmam gerekir. Eğer o gol olmasaydı maç 0-0 devam ederdi” diye konuştu.

Yılın futbolcu adaylarından kime oy vermek istediği sorusunu ise Muslera, “Nour’e. O, ayrı bir gezegende gelmiş gibi oynuyor. Yaşımız aynı olsa dahi ben her zaman iyi şeyleri almaya çalışırım. Çünkü benim de büyük hedeflerim var. O yüzden kendisine verirdim oyumu” şeklinde cevapladı.

Yayınlanma Tarihi:14:31,