SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş'le birlikte başarılı bir çıkış yakalayan Bursaspor, transfer çalışmalarına hız verdi. Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasıyla karşı karşıya kalan Yeşil-Beyazlılar, bu kararın kaldırılması için de var gücüyle kaynak arayışında. Bu bilinç etrafında maliyeti düşük futbolculara yönelen Bursaspor, rotayı Beşiktaş'ın eski yıldız futbolcusu Hugo Almeida'ya çevirdi.

Fanatik’in haberine göre; Beşiktaş'la sözleşme uzatmayarak İtalya Serie A ekiplerinden Cesena'ya transfer olan Portekizli futbolcu, burada da beklentilerin çok altında kaldı. Çizme ekibinden gözden çıkartılan 31 yaşındaki futbolcu için Bursaspor yönetiminin resmi teklif yapma hazırlığında olduğu öğrenildi. Maddi darboğazda bulunulmasından dolayı transferlerde temkinli davranan başkan Recep Bölükbaşı da bu görüşmeyi ucuza bitirmek amacında.

10 MAÇTA GOL ATAMADI

Bu sezon Serie A'da 10 maçta toplam 685 dakika süre alan Almeida, gol atma başarısı gösteremezken, Cesena forması altında sadece 1 asist yaptı. Ligin son sırasına demir atan ve zor günler geçiren Cesena'nın Almeida'yı gönderip, bir başka golcü almak istediği gelen haberler arasında. Teknik direktör Domenico Di Carlo'nun da 30 yaşındaki futbolcuya gidiş vizesi verdiği belirtiliyor.

2 MİLYON EURO’YU KABUL ETMEMİŞTİ

Portekizli futbolcu, geçtiğimiz sezon Beşiktaş yönetiminin yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret teklifini reddetmişti. Uzun süre kulüp bulamayan ve boşta kalan Hugo Almeida, Cesena'dan yıllık 750 bin Euro kazanıyor.

Yayınlanma Tarihi:09:24,