SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Hepimiz Sırp taraftar için çok üzgünüz’

Sarı-kırmızılılar, Kızılyıldız Telekom ile bu akşam yapacakları THY Avrupa Ligi maçı için Belgrad'a hareket ederken, Arroyo açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:34, 16/01/2015
‘Hepimiz Sırp taraftar için çok üzgünüz’

Galatasaray Liv Hospital’ın Porto Rikolu oyuncusu Carlos Arroyo, Kızılyıldız Telekom ile çok zor bir maç oynayacaklarını söyledi.

Yoğun bir atmosferde maça çıkacaklarını belirten Arroyo, şu ifadeleri kullandı:

“Umuyorum bu atmosferde maçı kazanmaya odaklanabiliriz. Rakip takımın taraftarının neler yapacağını, nasıl davranacağını bilemiyoruz ama onlar ne yaparsa yapsın kendi oyunumuza odaklanmalıyız. Oyuncuların o gece İstanbul’da olanla bir ilgisi olmadığını bir kere daha hatırlatmamız gerekiyor. Oraya sadece basketbol oynamak için gidiyoruz. Hepimiz o Sırp taraftar için çok üzgünüz ama takım olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Sporun bu olmadığın biliyoruz, umuyorum olaysız güzel bir karşılaşma olur, iyi bir basketbol oynarız ve karşılaşmayı güzel bir şekilde tamamlarız.”

Başantrenör Ergin Ataman’ın neler hissettiğinin sorulması üzerine ise Arroyo, “Koç, son derece hassas bir durum olduğunu biliyor. Kendisi salon dışında neler olduğunu biliyor, sözleri hakkında birçok kez özür diledi” dedi.

Arroyo, kendileriyle özel güvenlik görevlilerinin de geleceğini kaydederek, “Umarım daha güvenli olur. Yedi güvenlik görevlisi 15 bin kişiyi tutabilir mi bunu bilemiyorum ama umarım böyle bir şeye ihtiyacımız olmaz, karşılaşmaya odaklanmış durumdayız” diye konuştu.

Milli basketbolcu Sinan Güler ise öncelikle yapmaları gereken işe konsantre olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Hem Avrupa Ligi hem Sırbistan Hükümeti maçın normal şartlarda oynanabileceğini söyledikten sonra bize karşılaşmaya konsantre olmak ve galibiyetle dönmek kalıyor. Şu boyutta gerilmemek elde değil ama Sırbistan’da 8 veya 10. maçıma çıkacağım. Çok farklı bir ortam beklemiyorum. Sırbistan’daki taraftar her zaman hareketli ve saha içini iyi kontrol edebiliyor. Umarım onlar ve bizim için keyifli bir maç olur” değerlendirmesinde bulundu.

Kızılyıldız Telekom ile Galatasaray Liv Hospital arasındaki karşılaşma Belgrad’daki Kombank Arena’da TSİ 22.00’de başlayacak. Sarı-kırmızılı ekip maçın ardından Türkiye’ye dönecek.

İki takım arasında grup aşamasında İstanbul’da oynanan karşılaşma öncesinde çıkan olaylarda bıçaklanan Sırp taraftar Marko Ivkovic hayatını kaybetmişti.