SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dünyada hiçbir spor kulübünün tabanından destek almadan başarıya ulaşamayacağını, “Trabzonsporluyum” diyen herkesin takıma destek vermesi gerektiğini bildirdi.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Dergisi’nde yayımlanan yazısında, geride bıraktıkları süre içerisinde radikal kararlar almak durumunda kaldıklarını, bunun en önemlisinin teknik heyetteki değişim olduğunu belirtti.

Büyük hedefler için büyük yatırımlar yaparak başladıkları sezonun geride kalan bölümünde önlerine çıkan tablonun bu değişimi gerekli kıldığını vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Büyük beklentilerimizin olduğu Vahid Halilhodzic’le kolay olmayan bir karar alarak yollarımızı ayırdık. Bu kararın ardından hedefe ulaşma adına doğru bir isim olduğuna inandığımız Ersun Yanal’ı teknik direktörlük görevine getirdik. Kulübümüzün kültürünü ve beklentilerini iyi bilen Ersun Yanal’ın oluşturduğumuz kaliteli kadroyu daha efektif kullanabileceğine olan güvenimiz tercihimizde önemli rol oynamıştır” ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu, yaptıkları yatırımların karşılığını alma adına Trabzonspor’u karşılıksız sevenlerin desteğine mutlak suretle ihtiyaç duydukları bir süreçten geçtiklerine değinerek, şöyle devam etti:

“Dünyada hiçbir spor kulübü yoktur ki tabanından destek almadan başarıya ulaşsın. UEFA Avrupa Ligi’nde elde ettiğimiz sonuçlarla kulüp tarihinde ikinci kez üst üste grup aşamasını geçmek bize nasip oldu. Türkiye şampiyonluğunu da kazanmak ve bu mutluluğu hep birlikte yaşamak adına bu takıma destek verilmesi ‘Trabzonsporluyum’ diyen herkesin borcu olmalıdır. Bu desteği şahsımıza değil kulübümüz adına siz büyük taraftarlarımızdan istiyoruz.”

Başkan Hacıosmanoğlu, göreve geldiklerinden bu yana şike sürecini takip ettiklerini vurgulayarak, “FIFA’dan tarafımıza ulaşan yazının içeriği sonucun istediğimiz gibi olacağı yönünde ipuçları vermektedir. UEFA Disiplin Komitesi’nin vereceği karara bağlı olarak artık muhatabımız dünyanın futboldaki birinci yetkili ismi FIFA olacak ve hak arayışımızı bu düzeyde sürdürme şansı yakalayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Olağan mali genel kurulda mali tabloların ibrası konusunda delegelerin gösterdiği teveccühe teşekkür eden Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

“Kendimizden emin olduğumuzu gösteren en önemli kanıtımız Trabzonspor’da görev yapmış olan herkesin görev süresi sonunda mahkemeye verilebileceği yönünde açtığımız yoldur. Bulunduğumuz konum gereği bir yandan yeni başarıları hedeflerken diğer yandan da geçmişte gasbedilen hakları aramaktan vazgeçmeyeceğiz.”