SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, İstanbul’da yaşanan ve kimsenin tasvip etmediği acı olay yüzünden Kızılyıldız Telekom maçının güvenlik açısından riskli bir hale geldiğini söyledi.

Ataman, yayıncı kuruluşa NTV Spor’a yaptığı açıklamada, gerginlik nedeniyle seyahat programlarını değiştirdiklerini ifade ederek, “Ağır bir atmosfer olacak ama Kızılyıldız taraftarı her maçta ağır bir atmosfer yaratıyor. Bizim için tek dezavantaj, alışık olmadığımız düzende gidiyoruz. Normalde bir gün önceden gidip, sabah antrenman yaparak maç oynuyorduk. Şimdi ise maç günü gidip, karşılaşma saatine kadar otelde kalacağız. Tek hedefimiz iyi basketbol oynayıp galibiyet çıkarmak” diye konuştu.

Kızılyıldız Kulübü’nün tepkisini çeken açıklamaları nedeniyle birkaç kez özür dilediğini kaydeden Ataman, “Ben bu açıklamamdan 1-2 saat sonra ölüm haberini aldığımda çok üzüldüm. Zaten bunun arkasından hemen yaptığım açıklamayla özür diledim. Yapabileceğim başka bir şey de yoktu. Biz Belgrad’da defalarca maç oynadık. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık. Ancak bu kez kimsenin beklemediği bir olay meydana geldi. Bunun sorumlusu Galatasaray ya da ben değilim. Spordaki her türlü şiddeti kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:11:34,