SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-Lacivertliler’in eski oyuncularından olan ve şu an başarılı bir hocalık kariyerine sahip bulunan Murat Yakın, “Türkiye’den teklif almadım, ancak şartlar uyarsa, bir gün Fenerbahçe ya da başka bir takım neden olmasın” diye konuştu.

Fenerbahçe'nin eski oyuncularından olan ve şu an başarılı bir teknik adamlık kariyerine sahip bulunan Murat Yakın, yakın zamanda Sarı-Lacivertliler'in hoca adayları arasında yer almıştı. Türk asıllı İsviçreli çalıştırıcı, Basel'le yaşadığı başarıların ardından Rus Spartak Moskova takımının başına geçmişti. Basel'in başında Jose Mourinho'nun Chelsea'sini, üst üste iki kez mağlup etmeyi başaran Yakın, “Rusya'da durumlar gayet iyi. Şu an devre arası tatilindeyiz. Lig Mart ayının ilk haftasında başlayacak. İnsanlar, Basel'de elde ettiğim başarıların ardından Rusya'ya gitmeme şaşırmış olabilir. Ancak hedeflerim doğrultusunda ilk yurt dışı deneyimimi burada yaşamak daha doğruydu. Almanya ya da İngiltere'ye gidebilirdim. Ancak bir anda bu deneyimi yaşamak istemedim” dedi.

‘Löw'ü tebrik ederim'

Türkiye'den teklif almadığını söyleyen 40 yaşındaki çalıştırıcı, “Şu an böyle bir şey yok. Ancak ileride hayatın sizi nereye götüreceğini bilemezsiniz. Bir gün Fenerbahçe ya da başka bir takım neden olmasın” yorumunu yaptı. Fenerbahçe'de oynadığı zaman hocası olan Joachim Löw'ün, FIFA tarafından Yılın En İyi Teknik Direktörü seçilmesine çok sevindiğini söyleyen Yakın, Sarı-Lacivertliler'i de hâlâ takip ettiğini belirterek, “Umarım bu sezon onlar şampiyon olur ve 4. yıldızı kazanırlar” diye konuştu.

Fanatik