SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcu İstanbul’dan ayrıldı

Bir sezondur Türk pasaportu alabilmek için mücadele veren Endoğan, Hamzaoğlu tarafından kamp kadrosuna dahil edilmeyince büyük şok yaşadı.

Güncellenme: 15:16, 15/01/2015
Galatasaraylı futbolcu İstanbul’dan ayrıldı

Galatasaray'da devre arası hazırlık kampında kadroya katılmayan bir isim büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Sarı-kırmızılıların geçen sezon devre arasında renklerine bağladığı, ancak bir türlü Türk pasaportu alınamayan Endoğan Adili, Hamzaoğlu'nun planları arasında yer alamadı.

Geçtiğimiz günlerde TFF'nin yeni yabancı kuralını açıklamasının ardından “Allah'ım sana şükürler olsun. Yakında görüşmek üzere” sözlerini sosyal medyadan paylaşarak, takıma girme umudu olduğunu gösteren 1994 doğumlu oyuncu, hocasının kararının ardından yeni bir mesaj yolladı.

“HİÇBİR ZAMAN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Genç futbolcu, İstanbul'da kalmasının ardından uçağa atlayarak Zürih'in yolunu tutarken, Galatasaray'da mücadelesine devam edeceğini ima eder bir şekilde; “Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim” şeklinde bir mesaj paylaştı.

1 sezondur Galatasaray kadrosunda olmasına rağmen, lisans alamayan Endoğan, Babası Türk vatandaşı olmasına rağmen İsviçre vatandaşı olarak gözüküyor ve bir türlü vatandaşlık hakkını elde edemiyor. Sarı-kırmızılılar, Basel'den kadrosuna kattığı kanat oyuncusu için İsviçre ekibine 500 bin euro bonservis bedeli ödemişti.