SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Veli Kavlak Beşiktaş ile yeni sözleşme imzalamasının ardından açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş ile 4 yıllık yeni mukaveleye imza atan Veli Kavlak ilk duygularını paylaştı.
İzinli günlerini Avusturya’da geçiren oyuncu, Laola’ya bir röportaj verdi. Yeni sözleşmesinden, Beşiktaş taraftarına, teknik direktör Bilic’ten şampiyonluğa kadar bir çok konuda samimi açıklamalarda bulunan oyuncu, Galatasaray maçında Sneijder’e yaptığı hareketle kırmızı kart görmesini de yorumladı.
Veli, “3.5 yıldır Beşiktaş’tayım. Epey uzun zaman oldu. Başlarda zorlu zamanlar, mali sıkıntılar yaşadık. Stadımız yoktu. Her maçı deplasmanda oynamak zorunda kaldık. Ancak bunu tersine döndürmek için taraftarıyla, yöneticisiyle hep birlikte hareket ettik. Bu kulüpten ayrılmayı hiç istemiyorum. Bu yüzden de sözleşmemi uzattım. Yeni stadla birlikte herşey daha da iyi olacak. Bu da beni heyecanlandırıyor” dedi.
‘TARAFTAR BENİ SEVİYOR’

Veli Kavlak, “Benimle ilgilenen kulüpler oldu. Ancak kalmayı istedim. Taraftarlar beni gerçekten seviyor. Bu kulüpler için tüm bunları bırakıp gitmek istemedim. Beşiktaş’ta son derece profesyonel bir ortam var. Her şey futbolcular için ayarlanmış halde. Eğer bir şeye ihtiyacınız olursa hemen temin ediliyor. Herşey başarıya endekslenmiş durumda. Başarı dolu bir dört yıl daha geçirmeyi umuyorum” diye konuştu.

İstanbul’u çok sevdiğini de dile getiren 26 yaşındaki oyuncu şöyle devam etti:
“Türkiye’de iyi bir yaşantım var. İstanbul çok güzel bir şehir, burada olmaktan mutluyum. Herşeyi ailem için tartıyorum. Artık buraya tamamen yerleştim. Dostlarım oldu. Büyük bir kulübün formasını giyiyorum. 20 milyon taraftarımız var.”
‘BILIC’TEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM’

Slaven Bilic’in kişisel gelişiminde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Veli Kavlak, “Ondan çok şey öğrendim. Çok adil bir insan. Gelecek yıllarda onunla birlikte çok başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Bana çok yardımcı oluyor. İhtiyacım olan şeyi sağlıyor. Örneğin bir gün izin mi yapmak istiyorum, hemen izin veriyor ve ‘Git ailenin yanına uç, onları gör ve öyle gel’ diyor. Bunlar sıradan şeyler değil” ifadelerini kullandı.

 ‘QUARESMA BANA MESAJ ATIYOR
Beşiktaş’a geldiği ilk dönemlerde takımda birçok yıldız bulunduğunu söyleyen siyah-beyazlı futbolcu, “İlk zamanlarımda Fabian Ernst bana çok yardımcı oldu. Almanca konuşuyor, iyi bir iletişim kuruyorduk. Guti de önemli bir isimdi. Keşke daha fazla kalsaydı. Quaresma ise çok özel, yetenekli bir futbolcuydu. Şimdilerde kendisiyle hala görüşüyoruz. Beşiktaş’ı özlediğine dair mesajlar atıyor. Bu tip isimlerle birlikte forma giydiğim için gurur duyuyorum” dedi.
‘APTALCA BİR HAREKET YAPTIM’Kırmızı kart görerek oyun dışında kaldığı derbi mücadelesine de değinen Türk asıllı Avusturyalı futbolcu şunları söyledi:

“Pozisyonu tekrar izleyen birisi bu konuda kendi fikrini söyleyebilir. Bu maçta birçok tahrik edici hareketler vardı. Ben de o pozisyonda dirsek yedim. Ardından kendimi kaybettim. Bazen sahada farklı bir insana dönüşüyor ve kendimi tanıyamıyorum. Sonuç olarak bu benim hatamdı, aptalca bir hareket yaptım. Bu bir daha kesinlikle olmayacak”

Milliyet
Yayınlanma Tarihi:11:58,