SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolgay Arslan bitti bitiyor!

Tolgay Arslan’ı ezeli rakipler Beşiktaş ve G.Saray da istiyordu. Ancak bordo-mavililer, Almanlar’ın talep ettiği bonservisi tek seferde ödeme sözü verdi.

Güncellenme: 08:59, 14/01/2015
Tolgay Arslan bitti bitiyor!

TRANSFERİN hızlı takımı Trabzonspor, son olarak Almanya piyasasına el atmıştı. Bordo-mavililer, Hamburg'da forma giyen Tolgay Arslan için düğmeye basmıştı. Almanlar, sözleşmesi sezon sonunda sona ereceği için yıldız orta sahayı satmaya sıcak bakıyordu. Ancak ezeli rakipler Beşiktaş ve Galatasaray, Trabzon'un işini zorlaştırıyordu. Tolgay'ın elden kaçmaması için apar topar Hamburg'a giden kulüp CEO'su Burak Gürdal işi bitirdi. Yaklaşık 2 milyon Euro talep eden Alman ekibine, bu paranın tek seferde ödeneceği sözü verildi.

Eşi de ‘Tamam' dedi

FORVET transferi için acil paraya ihtiyacı olan ve taksitlerle uğraşmak istemeyen Hamburg, bu teklifin üzerine atladı. Ekonomik gücünü bir kez daha gösteren Fırtına, gurbetçi futbolcuyu da ikna etti. Burak Gürdal bununla da kalmadı. Tolgay'ın eşi Türkiye'ye gelmeye çok sıcak bakmıyordu. Fakat Trabzon'un cazip teklifine o da direnmedi. İki tarafın her konuda el sıkıştığı ve resmi imzaların her an atılabileceği öğrenildi.