SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin yeni Nobre’si!

Fırsatçı bir golcü alarak kale önündeki etkisizliğini gidermek isteyen sarı- lacivertliler 25 yaşındaki yıldızı için teklifini sundu. 1 milyon Euro’ya kiralanacak Henrique Silva’nın satın alma bedeli ise 6 milyon Euro

Güncellenme: 08:57, 14/01/2015
F.Bahçe’nin yeni Nobre’si!

İrfan YİRMİBEŞ

2003-2004 sezonu benzeri nadir görülen bir şampiyonluğa sahne olmuştu. İlk devreyi lider Beşiktaş'ın 11 puan ardında bitiren Fenerbahçe, sezon sonunda şampiyonluğa ulaşırken kazanılan bu efsanevi başarıda bir isim ön plana çıkmıştı.

DEVRE arasında sürpriz bir şekilde Brezilya'nın Cruzeiro takımından kiralanan, geldiğinde adının kimsenin bilmediği Marcio Nobre, biri tekrar maçı olmak üzere 18 karşılaşmada 12 gol atmış, şampiyonluğu imzalamıştı.

FENERBAHÇE şampiyonluk yolunda yine kritik bir eşikte. Bu kez iki ezeli rakibi de formda ve zirvede yarış kafa kafaya durumda. Ve Süper Lig'de pozisyonları gole çevirme oranı en düşük takım olan Fenerbahçe, Sow'u Afrika Kupası nedeniyle en az 3 maçta kullanamayacak olmanın da etkisiyle, rotayı ‘yeni bir Nobre' bulmak için Brezilyaya çevirdi. Görüşmeler yapıldığı kulislere düşerken, söz konusu isim Brezilya basınına yansıdı.

HABERLERE göre sarı-lacivertli takım Palmeiras'ın golcüsü Henrique Silva'ya resmi teklifte bulundu ve kesin anlaşmaya çok yaklaştı. Brezilya'daki geleceği belirsiz olan 25 yaşındaki futbolcu için Fenerbahçe'nin 1 milyon Euro kiralama bedeli vereceği, satın alma opsiyonunun ise 6 milyon Euro olacağı Brezilya basınına düştü.