SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Ocak ayı Divan Kurulu toplantısında amatör şubeler tartışılırken ilginç ve tartışma yaratacak bir iddia başkan Duygun Yarsuvat tarafından ortaya atıldı.

Divan kurulu üyesi Oral Yılmaz, Galatasaray’ın hep en’leri, ilkleri yaptığını hatta federasyonları bile Galatasaray’ın kurduğunu söyleyince toplantıyı izleyen başkan Duygun Yarsuvat, araya girdi ve, “Fenerbahçe’yi de” diye seslendi. Oral Yılmaz’ın bir anlam verememesi üzerine Yarsuvat’ın, “Fenerbahçe’yi de Galatasaraylılar kurdu” diye ikinci kez seslendiği görüldü.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, bazı üyelerin kendilerini eleştirmesi üzerine kürsüye gelerek cevap hakkını kullandı.

Konuşmasında ilginç açıklamalar yapan Yarsuvat, şunları söyledi:

“YUMURTAYI ANLAMAK İÇİN TAVUK OLMAYA GEREK YOK!”

“Eski sporcuları neden yönetime almıyorsunuz eleştirisi var. Hep onu söylerim, yumurtanın taze olduğunu anlamak için tavuk olmaya gerek yok. Yeri gelir yönetimi sporcu da yapabilir, başkası da yapabilir. Ama yeri gelir eski sporcu da yapamaz.

“BELGRAD’DA ÇELİK YELEK GİYMELİYİZ”

“Maalesef Kızılyıldız ile basketbol maçımız var. Burada ki maçta bir Kızılyıldız taraftarı bıçaklandı ve öldü. Şimdi biz oraya gidiyoruz. 15 gündür Kızılyıldız Kulübü, Belgrad Büyükelçiliği, Sırbistan Spor Bakanlığı ile yazışmalar yaptık. Cuma günü oraya gidiyoruz. Gider gitmez orada otelde basın toplantısı yapacağız ve ölen Marco’nun mezarına ziyaret yapıp çiçek koyacağız. 25 bin kişilik basketbol arenasında maç yapacağız. Hepimizin çelik yelek giymesi gerekir gibi bir durum var. Kucağımıza düşen bir olay.”

“BELKİ BİR STOPER ALABİLİRİZ”

“Aşırı transferden söz ediliyor. Doğrudur. Yanlış ve gereksiz transferler yapılmış. Temizlemeye çalışıyoruz. Adam Florya’da düzen kurmuş, Yeşilköy’de evini tutmuş. Parasını alıyor, sözleşmesi var gitmek istemiyor. Yeni bir transfer de yok. Belki bir tek kişi alabiliriz stopere. O da yerli.”

Yayınlanma Tarihi:17:34,