SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uğur Demirok transferinin perde arkası

Trabzonspor ile yıllık 1.1 milyon Euro karşılığında anlaşan Uğur Demirok, eski hocası Hamza Hamzaoğlu’ndan gelen son çağrıya “Sözümden dönemem. Artık Trabzon’un futbolcusuyum” yanıtını verdi

Güncellenme: 10:43, 13/01/2015
Uğur Demirok transferinin perde arkası

Transferin hızlı takımı Trabzonspor, ocak ayında ilk takviyeyi savunma hattına yaptı. Bordo-mavililer, Akhisar Belediyespor'un başarılı stoperi Uğur Demirok ile anlaşmaya vardı. Ancak 26 yaşındaki savunmacının transferi, göründüğü kadar kolay gerçekleşmedi. Karadeniz ekibi Akhisar ile el sıkıştıktan sonra Uğur'a yıllık 1.1 milyon Euro önerdi. Yıldız isim bu teklifi kabul etti. Fakat son anda araya Galatasaray girdi. Uğur ile daha önce de ilgilenen sarı-kırmızılılar, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu faktörüyle işi bozmaya çalıştı.

“BU BANA YAKIŞMAZ”

Akhisar’da beraber çalıştığı Hamzaoğlu'nu çok seven Uğur Demirok, buna rağmen hem eski hocasını hem de altyapısından yetiştiği Galatasaray'ı geri çevirdi. Tecrübeli futbolcu, “Verdiğim sözden dönemem. Trabzonspor ile her konuda anlaşmışken kalkıp ‘Galatasaray'a gitmek istiyorum' diyemem. Bu bana yakışmaz. Artık Trabzonspor'un futbolcusuyum ve bordo-mavi renkler için ter dökeceğim” dedi. Bu sözler üzerine Cimbom'un umutları tamamen söndü. Uğur ise bu dik duruşu ve davranışı ile bordo-mavili yönetimden tam puan aldı.

 

Yayınlanma Tarihi:08:57,